poniedziałek, 4 maja 2015

Batman Chronicles 07

Dziś oddaję Wam w ręce komiks składający się z trzech opowieści- jednej głębszej i dłuższej, pozostałych dwóch krótszych i lżejszych.
Na zawartość składają się następujące opowieści:
"Superman i Batman - Równa sprawiedliwość"
Kiedy skazana za zabójstwo policjantki kobieta liczy dosłownie godziny do swojej egzekucji, do Gotham przybywa Superman, który ma wątpliwości, co do jej winy i śledztwa i zakłada, że jeśli nawet skazana jest winna, on zrobi wszystko co w jego mocy, by działając zgodnie z prawem wykorzystać wszystkie możliwości, by do wykonania kary śmierci nie doszło. I jest na tyle zdesperowany, że prosi Batmana o pomoc, ale ostrzega go, że "zrobi to sam, jeśli będzie musiał". Mroczny Rycerz początkowo uważa, że jak ktoś kogoś zabił i został prawomocnie skazany na karę śmierci, to sprawa jest zamknięta, ale zaczyna jednak prowadzić śledztwo, nie do końca też zadowolony, że Superman działa na jego terenie. Obaj bohaterowie docierają do prawdy wydarzeń sprzed lat, która ma znacznie więcej odcieni, niż ktoś by się spodziewał. Sama fabuła toczy się też dość zaskakująco i ma kilka dobrych momentów psychologicznych. Ciekawe jest też to, że w niej to Batman jest orędownikiem prawa, natomiast dla Supermana o wiele ważniejsza jest sytuacja skazanej osoby, której chce pomóc.
Do czego można się doczepić to rysunki, gdzie człowiek ze stali ma miejscami twarz... zbira (!), która zupełnie do niego nie pasuje. Nie zmienia to jednak faktu, że sama opowieść jest naprawdę godna uwagi.
"Nightwing i Donna Troy - Jak jeżdżenie na rowerze"
Nightwing próbuję pocieszyć Donnę Troy z "Tytanów", której życie się nie ułożyło, zwracając jej uwagę, że nawet, gdy są poza służbą i "w cywilu" ich "kostiumowe" życie często jest przy nich i z tym co ma dla nich znaczenie. Gdy "w cywilu" zostają napadnięci przez bandytów, pierwszy uczeń Batmana ma możliwość pokazania, co ma na myśli, co miejscami wychodzi nieco humorystycznie.
"Batman i Green Arrow - Podwójna sztuka"
Robin opowiada synowi oryginalnego Green Arrowa o sprawie porwania dziecka sprzed lat, w której rozwiązanie byli uwikłani ich obaj mentorzy. W ramach opowieści, każdy z nich widzi jednak swoich bohaterów i rozwój wydarzeń trochę inaczej, choć wszystko to zmierza do tego samego końca.

1 komentarz:

  1. Podziękował, wyrobiłeś się z grafikowaniem :P

    OdpowiedzUsuń