wtorek, 11 grudnia 2012

Batman i Superman - Lepszy świat

Po śmierci drugiego Robina Jasona Todda, Batman przechodzi głębokie załamanie starając się mocniej pracować. W jaskini odwiedza go Superman, który chce mu pomóc. Kryptończyk wyznaje jednak swemu przyjacielowi, że sam niedawno powrócił z kosmosu, gdzie się udał po zabiciu trzech przestępców na innym świecie. Ponieważ to on przeszkodził Batmanowi zabić Jokera, Mroczny Rycerz każe mu się wynosić, ale Superman jest uparty. Zabiera swego szpiczastouchego przyjaciela do Smallville, i próbuje go przekonać, że są też lepsze momenty w życiu. Obaj są świadkami pewnego zdarzenia- czy będzie to zwycięstwo śmierci, czy życia?
Jest to głęboka opowieść o przyjaźni, życiu i śmierci, stracie, ale też nadziei na przyszłość. Nie znajdziecie tu pościgów, ani walki z przestępcami, ale jeśli szukacie czegoś ambitniejszego i nieszablonowego to się nie zawiedziecie!

Jest to komiks "Batman & Superman: World's Finest 07". Jest to seria z roku 1999, nie mylić z latami '40. Komiksy z tej serii mniej lub bardziej odwołują się do komiksów z regularnych serii Supermana i Batmana z lat '90, ale są od regularnych serii niezależne i nie mają na nie wpływu. Każdy komiks serii jest oznaczony pewnym rokiem, ale ostrożnie z bezpośrednim porównywaniem tych lat do regularnych serii! Np. tutaj mamy "Rok siódmy", ale na początku jest też "Cztery lata temu". Chociaż czytelnikom choćby jednego z tych bohaterów raczej nie trudno będzie w tym konkretnym komiksie ustalić czas jego rozgrywania się, prawda?

3 komentarze:

 1. Cześć. Nigdzie nie mogę znaleźć maila kontaktowego do Was. Chodzi o wymianę linków do blogów. W razie zainteresowania proszę o kontakt pod adresem komiksydlagraczy@wp.pl. Pozdrawiam

  OdpowiedzUsuń
 2. Dziękuję za propozycję wymiany linków, ale na tym blogu komiksowym dodaję tylko te strony, które mają związek z translacjami, a z tego co widziałem na Waszym blogu, Wy tego nie robicie. Jeśli kiedyś zaczniecie, to prawdopodobnie Was dodam. Niemniej dziękuję.

  OdpowiedzUsuń
 3. Myślałem, że zrobisz przerwę do końca roku, a tu proszę, znów niespodzianka.
  Rysunki dość słabe, ale treść to rewelacja.
  Jeśli dalsze Supermany, które będziesz wybierał trzymają taki poziom, to tylko żałować, że nikt wcześniej tego nie przetłumaczył.
  Pozdrawiam Dominik.

  OdpowiedzUsuń