czwartek, 16 czerwca 2016

Superboy - Ostatni chłopak na Ziemi

Superboy znajduje się w dziwnym miejscu i czasie. Nie wie gdzie jest, nie pamięta kim jest, początkowo nawet zapomniał, że potrafi mówić... Do tego jest otoczony humanoidalnym zwierzętami, które rozwinęły cywilizację na poziomie ziemskiego średniowiecza, poza tym, że czasem ktoś przyniesie "starożytny artefakt," czyli... niedziałający telewizor, a goryle potrafią się posługiwać... karabinami maszynowymi! Ludzie są nieliczni, nie potrafiący mówić i traktowani wyłącznie jako niewolnicy i "zwierzęta domowe". Jedyne co wiadomo o przeszłości, to, że kiedyś mogła być inna cywilizacja. Bohater zmienia swój los "domowego zwierzęcia", gdy przypadkowo ratuje życie Cezarowi, władcy tej krainy i udowadnia, że jest niezwykle silny i potrafi mówić. Dzięki temu zdobywa nowych sojuszników. Gdy lud podejrzewa, że Superboy może być tajemniczym "Potężnym" z legend, Cezar jest zmuszony przeprowadzić na nim niełatwy test, który udowodni, czy chłopak jest tym, za kogo go uważają. Niestety przebiegły doradca władcy Ratsputin nie zamierza się dzielić wpływami na króla i zrobi wszystko, by test był jak najbardziej śmiercionośny! Ale też może to być nierozważny krok, który przywróci bohaterowi jego zdolności i pamięć... jeśli przeżyje! Jakby tego było mało, intrygi na dworze się nie kończą, gdy podstępna Nosferata chce pozbyć się Cezara i przejąć władzę dla siebie i chętnie wykorzysta w tym wszystkim Superboya. Gdzie naprawdę i kiedy znalazł się Superboy? Czy to przyszłość? Alternatywna linia czasu? A może coś jeszcze innego?
To pełna akcji i nieoczekiwanych zwrotów fabuły ciekawie zbudowana przygodówka z elementami humoru, ale i heroizmu, która przypadnie do gustu różnym czytelnikom.
Pełny epilog pojawił się w piątym komiksie, jako połowa tamtego komiksu, a potem jest już inna historia. U mnie to zostanie połączone z czwartą częścią, dlatego saga ma cztery części, ale czwarta będzie mieć ponad 30 stron.

Mediafire:
4 shared:

27 komentarzy:

 1. Może być ciekawie.Dzięki :)

  OdpowiedzUsuń
 2. Chistoria podobna do filmu planeta małp np zwierzęta panują nad ludzmi

  OdpowiedzUsuń
 3. Też widze to podobieństwo ludzi pewnie dobił jakiś wirus . Zaraz zaraz był taki komiks dc tam jakiś chłopak walczył z armia goryli.

  OdpowiedzUsuń
 4. Ten chłopak miał na imie ? Catmandu albo kazar? Nie pamiętam.

  OdpowiedzUsuń
 5. Widzę, że zainteresowanie historią rośnie, co mnie cieszy:) Tak, są tu podobieństwa do Planety Małp. A pierwowzorem tej sagi, choć z innym scenariuszem był wspomniany wyżej komiks z lat '80 i imię tamtego chłopaka to Kamandi:) To dzisiaj dwójeczka i akcja się jeszcze bardziej rozkręca:)

  OdpowiedzUsuń
 6. Superman vs muhamed alibtp mój typ na komiks do przetlumaczenia

  OdpowiedzUsuń
 7. Poprawka błędu muhamed ali vs superman

  OdpowiedzUsuń
 8. Najnowszy potwor z bagien kelly jones rysuje fajny

  OdpowiedzUsuń
 9. Boster gold dan jurgens

  OdpowiedzUsuń
 10. Skradziony skarb wroblewski, z polskiego na czeski

  OdpowiedzUsuń
 11. tak wróblewski gdyby wyjechał do usa to byłby polskim jim lee niestety już tyle lat nie żyje

  OdpowiedzUsuń
 12. bogusław polch też ma potencjał na polskiego jima lee

  OdpowiedzUsuń
 13. bury wilku jest nowa grupa translacyjna axer reklamuje się na spidercouple dodaj ją do innych

  OdpowiedzUsuń
 14. Ciekawy jestem New Gods bo filmowe DC uniwersum bodajże do tego zmierza, nie przetłumaczyłbyś jakiejś historii z nimi?

  OdpowiedzUsuń
 15. Na razie raczej nie. Może kiedyś się tym zainteresuje.

  OdpowiedzUsuń
 16. To teraz Wonder Woman?

  OdpowiedzUsuń
 17. Teraz będzie pewne zbiorowisko, w którym Wonder Woman też się pojawi:)

  OdpowiedzUsuń
 18. Hmmmm jak zbiorowisko to liczę na ,,Final Night'' ;)

  OdpowiedzUsuń
 19. Anonim ten sam co od ,,Final Noght'' - mam nadzieję, że ,,Dead Again'' na ten rok się załapie ;) W planach jest, wiem ;)

  OdpowiedzUsuń
 20. "Final night" jeszcze nie będzie, ale być może już w ciągu 6 tygodni się za to zabiorę:) Teraz będzie coś innego, a co, tego nie powiem, musicie zaczekać:P "Dead again" być może dopiero na zimę, zobaczymy.

  OdpowiedzUsuń
 21. Jaki rysownik teraz bedzie bury wilku

  OdpowiedzUsuń
 22. Odpowiedzi
  1. Batman & Spider-Man: New Age Dawning - to drugi komiks z batmanem i spider-manem może wato przetłumaczyć?:) Pierwszy przetłumaczył GRUMIK

   Usuń
 23. Wilku jest taka seria "super team family", gdzie każdy komiks to crossover pomiędzy postacią dc a marvel. może warto byłoby coś z tego przetłumaczyć;)

  OdpowiedzUsuń
 24. Btman/captain America by john byrne

  OdpowiedzUsuń
 25. Z tym Batmanem/Kapitanem Ameryką się pomyśli, ale jeszcze nie teraz:)

  OdpowiedzUsuń