czwartek, 21 grudnia 2017

Superman 80 page giant 02

JUBILEUSZ! 7 LAT NA SCENIE TRANSLACYJNEJ!

Dokładnie tak! To już 7 lat opracowuję dla Was komiksy! Mam nadzieję, że dotychczasowa działalność sprawiła Wam przyjemność i wielu z Was znalazło tu wiele różnorodnych, ciekawych historii do czytania:)
Tradycyjnie na taki jubileusz przygotowałem dla Was coś specjalnego, nieco większego.

Co by było gdyby manipulowany przez kogoś Superman spróbnował przejąć władze nad światem, ale potem zawrócił z tej drogi, by znowu stać się bohaterem, jakim był? Czy jego przyjaciele i zwykli ludzie tak łatwo by to zapomnieli?
Komiks ten prezentuje kilka bardzo dobrych krótszych historii z postaciami mniej, lub bardziej bliskimi Supermanowi i mówiącymi kim naprawdę jest człowiek ze stali.
W pierwszej historii, "Pod kontrolą" człowiek ze stali ratuje niedoszłego samobójcę i zabiera go ze sobą na różne akcje ratunkowe. Obaj muszą się uporać z pewnymi ważnymi pytaniami.
"Steel - Gdybym miał młot" opowie o znanym inżynierze, który zawsze podziwiał Supermana i nosi na piersi jego symbol, ale czuje, że teraz ten zbezcześcił ich wspólne "S". Próbuje jednocześnie przekonać Kryptończyka, że czasem zamiast robić coś za ludzi należy im pokazać jak to zrobić.
"Wonder Woman - Odkupienie". Amazonka zawsze żywiła pewne uczucia do Supermana. Teraz oboje muszą stawić czoła kwestii wzajemnego zaufania i tego, co naprawdę każde z nich czuje.
"Supergirl - Krewni". Dwójka ludzi ze stali spotyka się, po zmianach w ich życiach, by spędzić ze sobą prywatnie czas na rozmowie i obiedzie, ale muszą zająć się pracownikami elektrowni, którzy zdecydowali, że zamnkięcie ich zakładu, to kres ich życia.
"Lex Luthor - Wieczna frustracja". Niania córki Luthora próbuje zrozumieć, czemu jej szef, który osiąga wszystko i szacunek, jaki miał sam Superman, nie przestaje być ponury i czego naprawdę chce oraz jaki to ma związek z samym człowiekiem ze stali.
"Lois Lane - Miłość z Kryptona". Lois próbuje przypomnieć ludziom, co naprawdę dobrego robi Superman, oraz sama rozważa i przypomina sobie, co Clark w obu swych tożsamościach zmienił w jej życiu.
Warto przeczytać ten komiks, gdyż pokazuje człowieka ze stali z głębszej perspektywy, a same historie są naprawdę warte uwagi. Zrezygnowałem tylko z historii z Jimmy'm Olsenem, która jest w oryginalnym zbiorku, gdyż jako jedyna moim zdaniem poziomem odstawała od reszty i to niestety nie na plus.
Komiks ten następuje po dotąd nie tłumaczonej sadzę "Superman Rex/ King of the world", którą być może w przyszłym roku przetłumaczę. Można jednak go czytać bez znajomości tej sagi.
Podziękowania dla szybkilestera za korektę!

19 komentarzy:

 1. wszystkiego czego sobie zycysz! masz SWOJE miejsce na tej scenie! gratulacje! :))))

  OdpowiedzUsuń
 2. STO LAT i jeszcze więcej!!!! Gratuluję Bury Wilku i dziękuję za twoją wspaniałą pracę :D Bez Ciebie PST nie byłaby nawet w połowie tak zarąbista ;) Wielkie dzięki !!

  OdpowiedzUsuń
 3. Dziękuję i zdrowia życzę :)

  OdpowiedzUsuń
 4. Dziękuję i następnych 7 lat (x10) życzę. Pozdrawiam Dominik

  OdpowiedzUsuń
 5. Dzięki za Supermana i te wszystkie komiksy które przetłumaczyłeś opracowałeś przez te 7 lat. Życzę wszystkiego najlepszego i czekam na kolejne tytuły spod twojego szyldu :D

  OdpowiedzUsuń
 6. Wielkie Gratulacje Wilku za te 7 lat, za trud , poświęcenie i uszczęśliwianie Nas czytających komiksy serdeczne dzięki. MG

  OdpowiedzUsuń
 7. Wielkie gratulacje i podziękowania za Twoją ogromną pracę.

  OdpowiedzUsuń
 8. Dziękuję bardzo i gratuluję wspaniałych osiągnięć :)

  PS Po której z przetłumaczonych historii umieścić ten komiks???

  OdpowiedzUsuń
 9. Bury Wilku: gratulacje, podziękowania i życzenia wytrwałości w tym, co kochasz robić! No i zdrowych i wesołych świąt!

  OdpowiedzUsuń
 10. Wycięło mi, zatem 100 lat, 100 lat, niech tłumaczy tłumaczy Nam! :D

  OdpowiedzUsuń
 11. Ileż tu miłych komentarzy i to w tak krótkim czasie:) To ja Wam też dziękuję- za to, że jesteście, tu zaglądacie i czytacie moje translacje:)

  OdpowiedzUsuń
 12. BuryWilku szczere gratulacje i obyś jeszcze nam długi czas działał na scenie! I obyś częściej sięgał po historie ze Supkiem z okolic naszych wczsnych lat Tm-Semica. ;)

  OdpowiedzUsuń
 13. Zaglądamy, zaglądamy i czytamy i czytamy :)

  OdpowiedzUsuń
 14. Witam,
  Ze swojej strony chcialbym serdecznie podziekowac za klasyczne komiksy Supermana, pozostale pozycje do ktorych pewnie bym nie zajrzal, bo dowiedzialem sie o nich dopiero z tego bloga. ZYcze sukcesow, jak namniej korekt, jak najwiecej barw i coraz wiekszej rzeszy fanów i czytelników.
  Pozdrawiam

  OdpowiedzUsuń
 15. a moze ten komiks z Dominusem przetlumaczysz :) prosimy :)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Saga "Superman Rex" jest w planach i może uda się to zrobić w tym roku:) Ale raczej w jego drugiej połowie.

   Usuń