piątek, 25 marca 2016

Green Lantern/Green Arrow

Green Lantern i Green Arrow. Obaj są bohaterami i przyjaciółmi i starają się pomagać innym, ale są też czasem różni jak dzień i noc. Hal Jordan wierzy, że ci, którzy reprezentują prawo mają zawsze słuszność. Czy jednak ma rację...? Oliver Queen tymczasem jest dużo bardziej rewolucjonistyczny.
Wspólnie Hal i Oliver starają się pomagać zwykłym ludziom wyruszając w podróż przez Amerykę, która odmieni ich obu. Towarzyszy im jeden ze Strażników Wszechświata w ludzkiej postaci, który zdecydował się na bliższe zapoznanie z ludzkością, a w późniejszych numerach pojawia się też Black Canary.
To dająca do myślenia opowieść o świecie, który nie jest idealnym, ale próbowaniu uczynić go troszeczkę lepszym, odkrywaniu siebie i stawianiu też czoła własnym wątpliwościom i słabościom i walce z problemami, które może nie są wielkie w światowej skali, ale mają duże znaczenie dla ludzi, których dotykają.
Tim opracował grafikę i korektę i to on zachęcił mnie do tłumaczenia tego komiksu. W planie są kolejne numery do kontynuacji. Tymczasem zapraszam w imieniu swoim i Tima do zapoznania się z tym obecnym, gdyż sądzę, że warto!
Mediafire:
4 shared:

7 komentarzy:

 1. neal adams wymiata klasyk .

  OdpowiedzUsuń
 2. czy w tej odsłonie będzie historia kultowa gdy pierwszy raz pokazano w komiksie skutki zażywania narkotyków

  OdpowiedzUsuń
 3. Dziękuję za szybkie komentarze tuż po ukazaniu się tego tematu:) Cieszę się, że tu zaglądacie:)
  Co do pytania: nie wiem, czy to w tej serii pokazano po raz pierwszy skutki zażywania narkotyków, ale tak, będzie taki temat w późniejszych numerach.

  OdpowiedzUsuń
 4. Wiecej klasyki z rysunkami nela adamsa, dicka giordano, i mike gerella

  OdpowiedzUsuń
 5. Jest taka dobra seria komiksowa war lord vol 1 nigdzie nie tłumaczona skoro jest wonder women to może być i war lord

  OdpowiedzUsuń
 6. "war lord vol 1" - nigdy tego nie czytałem, ale sprawdziłem informacje i recenzja wydaje mi się ciekawa. Jednak najpierw muszę coś przeczytać i uznać, że to warte tłumaczenia. Na razie żadnych obietnic, ale dzięki za informację o tej serii.

  OdpowiedzUsuń
 7. Ten komiks jest świetny! Bardzo mi się podoba, jak Latarnia musi zmierzyć się z czymś przyziemnym, a nie tylko szaleni naukowcy, kosmici. Dziękuje za tłumaczenie!

  OdpowiedzUsuń