wtorek, 24 grudnia 2013

Superman - Powrót na Krypton

Korzystając z pomocy thanagaryjskiego statku, Superman powraca do świata swego pochodzenia- na Krypton. Miotają nim niepewność, obawa i pragnienie ujrzenia na własne oczy, co zdarzyło się z jego macierzystym światem. Ryzykując swoje życie wchodzi w pole odłamków złożonych z kryptonitu. Mimo thanagaryjskiego mocnego kombinezonu zaczyna doświadczać halucynacji i tracić kontakt z rzeczywistością...
Rzeczywistość wyobrażona:
Kiedy Kryptończykom groziła zagłada, Jor-El zbudował potężną flotę ewakuacyjną, która przeniosła jego i jego rodaków na Ziemię. Jor-El przybywa na Ziemię z wyciągniętą do Ziemian w geście pokoju ręką. Niestety jego rodacy mają inne plany względem Ziemian, a żółte słońce dające im niezwykłe moce także uderza im do głowy...
Ci z Was, którzy czytali kiedyś moje wcześniejsze tłumaczenie ""Elseworlds - Superman- Bez przebaczenia" z pewnością zauważą tu dużo ciekawych nawiązań i podobieństw. Nawet w pewnej scenie pojawia się napis "Free Earth"- pamiętacie to? Ale historia jest jednak inna i też nie ma konieczności sięgania po tamten komiks, by zrozumieć ten.

"Pochlebiam sobie mówiąc, że to moja siła ducha powstrzymuje mnie od nadużywania moich mocy. Ale kto wie? Może potrzebuję kryptonitu, jako stałego przypomnienia własnej śmiertelności. Stałego przypomnienia, że bycie człowiekiem, jest zawsze ważniejsze od bycia Supermanem...".


4 komentarze:

 1. Wesołych Świąt Wilku i dziękuję:-)
  Jarek

  OdpowiedzUsuń
 2. Super! Codziennie wygladam nowych aktualizacji :)

  Pozdrawiam i na Nowy Rok wytrwałości

  OdpowiedzUsuń
 3. Najlepszego Wilku! Oby w przyszłym roku Twój zapał do translacji pozostawał w tak idealnej formie!
  Szczęśliwego Nowego Roku!

  OdpowiedzUsuń
 4. Dziękuję, moi drodzy komiksiarczycy, za życzenia. Też Wam życzę wszystkiego co najlepsze w Nowym Roku i wielu ciekawych historii komiksowych.
  I jak widzicie po dwóch moich najnowszych tłumaczeniach, mój zapał nie ostygł:)

  OdpowiedzUsuń