środa, 14 sierpnia 2013

Atena

Ateny, czasy współczesne. Koło Akropolu zostaje znaleziona tajemnicza kobieta, która nie pamięta kim jest. Gdy- jak się wydaje- jej pamięć powraca, przenosi się do USA i zostaje amerykańską policjantką. Lecz jest też kimś jeszcze... Gdy przywódca pewnego nowojorskiego gangu o imieniu Parys zabiera kobietę o imieniu Helena innemu gangsterowi, u Ateny zaczynają ożywać dawne wspomnienia. Gdy zostaje wplątana w wojnę gangów, powraca pamięć o tym kim była kiedyś, wraz z niezwykłymi mocami. Czy jednak we współczesnym świecie jest miejsce dla dawnej olimpijskiej bogini? Jakby tego było mało nie jest jedynym Olimpijczykiem, który pojawia się na miejscu wydarzeń, a jej dawny brat nie bez powodu był nazywany kiedyś bogiem wojny... Czy odnajdą swoje miejsce do życia we współczesnym świecie? Co się stanie z ludźmi, którzy ich spotkają? A co jeśli wydarzenia cały czas są obserwowane przez samego... Zeusa, który niezbyt jest zadowolony z tego do czego sami ludzie potrafią się uciekać?
Coś dla miłośników mitologii, ale i komiksu przygodowego z ciekawym scenariuszem! Komiks dużo bardziej przypomina komiks europejski niż amerykański.
 4 shared:
Mediafire:

6 komentarzy:

 1. I na to czekałem :) Dzięki
  Więcej rzeczy z poza DC byłoby fajnie tu zobaczyć

  OdpowiedzUsuń
 2. Niezły masz przerób. Skąd Ty bierzesz czas na tyle tłumaczeń? :D Dzięki za wszystko :)

  OdpowiedzUsuń
 3. Bo BuryWilk to kosmita w ciele Indianina, który zagubił się w naszym dziwnym kraju i przekazuje na ten grunt próbki "innych kultur" (bynajmniej nie bakterii). Wspiera go Duch Wielkiego Białego Wilka (wyprany w perwolu) czyszcząc mu dymki i robiąc korektę. Zresztą ta teoria może być prawdziwa, o czym świadczy umiłowanie BW do postaci Supermana, jakby nie było, także kosmity zagubionego na niebieskiej planecie...

  OdpowiedzUsuń
 4. Wilku podałbyś dalsze plany jak już masz jakieś.

  OdpowiedzUsuń
 5. Na razie powiem tylko, że ze starych planów został jeszcze kolor zielony:) A z nowych powiem na razie tylko tyle, że znowu będzie dużo Supermana, ale nie tylko:)

  OdpowiedzUsuń
 6. Świetny komiks. Dziękuję!
  Aga

  OdpowiedzUsuń