wtorek, 9 lipca 2013

JLA - Klucze do królestwa

Co się nie zgadza w tym opisie? Kal-El- status: Green Lantern sektora w którym leży Krypton... Bruce Wayne- status: na emeryturze, od ponad 20 lat poślubiony z Seliną Kyle... Aquaman- status: po tym, jak Ameryka została zatopiona jest ostatnią nadzieją ludzkości... Diana- status: będąc łowczynią skarbów na swojej drodze może natrafić na coś naprawdę dziwnego i demonicznego... Coś się stało z życiami bohaterów... Ktoś bardzo zły przejął kontrolę nad ich odczuwaniem rzeczywistości... I jedyną nadzieją może być Green Arrow Junior wyposażony jedynie w gadżety swojego ojca...
Kim jest szaleniec, który nazywa siebie Klucz i czego tak naprawdę chce? Jak wygląda życie bohaterów w innych rzeczywistościach i co się z nimi stanie w rzeczywistości podstawowej? A co jeśli rzeczywistości zaczną się krzyżować?
Los świata i bohaterów leży w rękach młodzieńca wyposażonego tylko w łuk i bardzo dziwne strzały... Czy to wystarczy?
Oto przed Wami dwuczęściowa przygodówka będąca też pewnym połączeniem Elseworldsów :) Miłego czytania! :)
Ze względu na plany Egmontu z 3 Października 2015 roku co do wydania serii JLA od 1997 r, linki do tej pozycji zostają usunięte i zaprzestaję udostępniania tej translacji.

Ogłaszam konkurs z nagrodami dla wiernych czytelników:)
Aby wygrać konkurs należy odpowiedzieć na dwa pytania:1. W jakim jeszcze przetłumaczonym przeze mnie komiksie Superman nosi na twarzy maskę?
2. W jakich przetłumaczonych przeze mnie komiksach Superman nosi na palcu pierścień Zielonych Latarni? Od razu mówię, że pierścień musi mieć na palcu, ale nie ważne jak długo, natomiast samo bycie w towarzystwie jakiegoś Green Lanterna nie jest zaliczane. Dla ułatwienia powiem, że są trzy takie komiksy.
Oczywiście ten komiks z tego tematu nie bierze udziału w konkursie.
Ten sam konkurs jest ogłoszony też w tym samym poście na forum E-komiksy. Zwycięży ten, kto jako pierwszy poda całkowicie prawidłową odpowiedź, tu lub tam (decyduje data postu).

Nagrody:
1. Zwycięzca decyduje, który komiks mam przetłumaczyć, jak zakończę "Klucze do królestwa". Wybór jest z moich obecnych planów:

-  Green Lantern Abin Sur - The trail of the traitor (Legends)- dwie części
- Athena (wydawnictwo Dynamite)- cztery części
- Superman: Son of Apokolips - trzy części
- Legends od DC Universe 80 page giant 02 (wybór historii- Ja wybieram, które przetłumaczę, ale już mogę powiedzieć, że na pewno będzie Truposz, Wonder Woman, historia powiązana z Supermanem, i inna powiązana z Apokolips).

2. Nagroda druga, która będzie wraz z pierwszą. Wymieniam Twój nick, lub nawet, jeśli zechcesz imię i nazwisko, w temacie jako zwycięzce konkursu:)
KONKURS ZAKOŃCZONY! Z OGROMNĄ SZYBKOŚCIĄ ODPOWIEDZIAŁ RIGUANA Z FORUM E-KOMIKSY!

Właściwe odpowiedzi:
1. Superman nosi maskę w "Bez przebaczenia".
2. Superman nosi pierścień Green Lanterna w komiksach:
- Superman - Jeden człowiek
- Superman - Władza wykonawcza (Elseworlds)
- Superman - Odlegle Ognie (Elseworlds)

5 komentarzy:

 1. Oj, przez przypadek akurat na E-Komiksy, tam najpierw zobaczyłem Twój post. ;)

  OdpowiedzUsuń
 2. Riguana wybierz Athene :)

  OdpowiedzUsuń
 3. Przegapiłem konkurs, szkoda. Nie ma co jednak żałować. Przeczytałem "Klucze do królestwa" i od razu humor mi się poprawił. Czekam na "Son of Apokolips" [to mała dygresja do ciebie Riguana:)]. Tak trzymaj Wilku. Pozdrawiam Dominik.

  OdpowiedzUsuń
 4. BuryWilk i tak tempo przygotowywania kolejnych pozycji ma godne pozazdroszczenia, tak więc nie ma chyba jakiegoś specjalnego znaczenia, co będzie wcześniej, a co później. Najważniejsze, że będzie!

  OdpowiedzUsuń
 5. Dzięki za numer DWA, no to teraz czekamy na "Son of Apokolips"!

  OdpowiedzUsuń