Oto komiks, w którym otrzymujemy kilka krótszych, ale ciekawszych opowieści dotyczących Diany i jej amazońskiego ludu, oraz przyjaciół. Jedne opowieści zawierają element humorystyczny, inne są przygodowe, jeszcze inne nie pozbawione nuty refleksji, by zakończyć głęboką, psychologiczną historią.
W prologu Diana zabiera profesor Kapatelis i jej córkę Vanessę na Themyskirę. Tak wspólnie poznają pewne opowieści związane z Amazonkami.
"Nurkujący ptak" to pierwsza opowieść, utrzymana w lekkim tonie z elementem humoru, w której cofniemy się do samego dzieciństwa księżniczki Amazonek. Gdy Diana była jeszcze dziewczynką, jej opiekunka próbowała nauczyć ją nurkować. Niestety mała księżniczka miała inne pomysły. Zobaczycie, jak skończyła się nauka nurkowania.
"Pył"- jest drugą opowieścią cofającą się jeszcze dalej w czasie, do chwil, kiedy Amazonki żyły jeszcze w Grecji i były rządzone przez dwie królowe - Hippolitę i jej siostrę Antiope. Pewnego dnia obie królowe napotkały oszpeconą kobietę, która twierdziła, że jest wygnaną królową innego matriarchatu- wyspy Lemnos, którą wcześniej odwiedzili Argonauci pod przewodnictwem Jazona. Antiope postanowiła pomóc jej powrócić na Lemnos i odzyskać władzę. Ale żadna z Amazonek nie była przygotowana na to, co tam napotkają i co mogło być ostrzeżeniem dla ich przyszłości. Bardzo dobra historia z refleksją, która powinna się spodobać miłośnikom mitologii i starożytności.
"Pierwsza statua", to następna opowieść, która rozgrywa się wkrótce po przybyciu Amazonek na Rajską Wyspę. Amazonki uzyskały od bogów nie tylko krainę, w której mogą żyć w pokoju, ale też obowiązek strzeżenia Wrót Zagłady, za którymi czaiło się zło z otchłani Hadesu. Ale coś się przedostało na zewnątrz, gdy Amazonki nie były jeszcze gotowe... Jedna kobieta zaryzykowała własne życie, by ratować swoje towarzyszki...
"Do świata na zewnątrz". Zanim poznała Dianę, zanim stała się archeologiem, zanim w ogóle dorosła, Julia Kapatelis miała znacznie bliższy kontakt z Amazonkami, niż kiedykolwiek przypuszczała! Dowiecie się, w jakich to było okolicznościach.
"Lot Ikara"- to kryminalne dochodzenie, o jakim opowie Diana Amazonkom, gdy razem ze Stevem Trevorem próbowali odkryć, kto i dlaczego sabotuje wojskowe samoloty. By ujawnić prawdę Steve zaryzykuje swoje życie mając nadzieję, że nie skończy jak ten Ikar ze starożytności...
"Testament", to ostatnia opowieść, jako jedyna nie mająca nic wspólnego z poprzednimi. Przed swoją śmiercią promotorka Diany, Myndi Mayer, nagrała na video swój testament i jednocześnie zapis informacji o swojej rodzinie. To głęboka i zaskakująca opowieść poruszająca tematy tolerancji, odmienności, potrzeby bliskości i szczęścia i trudnej rodziny. Osobiście uważam to za najlepszą opowieść z tego komiksu i nie ujmując nic pozostałym, choćby dla niej warto przeczytać ten komiks.
7 historii, licząc łącznie z prologiem składają się na ten interesujący komiks. George Perez, twórca początków Wonder Woman jako scenarzysta, to chyba mówi samo za siebie. A w ostatniej historii zarówno jako scenarzysta, jak i rysownik.
Ten komiks chciałem przetłumaczyć dawno temu, ale wciąż szukałem skanów dobrej jakości. Nie doczekałem się, więc zrobiłem naprawdę dużo pracy przy grafice nad tym, co mam- jak wyczyszczenie zabrudzeń i podbicie kontrastu. Mam nadzieję, że to docenicie, bo ten komiks jest naprawdę dobry i warty przeczytania.
Hej. Dzięki wielkie za komiks ale pewnie Cię wkurzę bo ten annual jest do pobrania, wersja digital, w zbiorze Wonder Woman by George Perez v2. Mimo wszystko jeszcze raz dzięki
OdpowiedzUsuńSzkoda, że nie wiedziałem, bo by mi to oszczędziło naprawdę mnóstwo pracy przy grafice. No trudno. I tak jestem zadowolony, że zająłem się tym komiksem i mam nadzieję, że dostarczy Wam wszystkim dobrej lektury.
OdpowiedzUsuńDzięki za Amazonkę :D
OdpowiedzUsuńSuper
OdpowiedzUsuńDzięki :)
OdpowiedzUsuń