Po wydarzeniach z "Boskiej wojny" Diana w towarzystwie Ramy cieszą się życiem. Niestety ich radość i czas spędzony razem nie trwa długo. Psychopatyczna Dr. Poison eksperymentuje na ludziach i przemienia jeden ze swoich obiektów w niszczycielskiego, ogromnego pająka, który może stanowić zagrożenie dla połączonych mocy dwójki bohaterów. Rama pada ofiarą konfrontacji i budzi w sobie destrukcyjny aspekt Kali- bogini śmierci, zniszczenia i chaosu. W odpowiedzi na to, Diana prosi bogów Olimpu o zwiększenie jej mocy, na co odpowiada... sam Ares! Ale strzeżcie się boga wojny, nawet, gdy przynosi dary! Ceną tych wszystkich wydarzeń staje się człowieczeństwo, zarówno bohaterów, jak i pokazanych tu postaci negatywnych. I czy ludzka psychopatka, bez względu na to, jak utalentowana, rzeczywiście mogła sama stworzyć zagrożenie dla miasta, księżniczki Amazonek i hinduskiego półboga? Czy nie stoi za nią ktoś znacznie potężniejszy i bardziej niebezpieczny...?
Historia ta z jednej strony jest oparta na dużej ilości akcji, ale też nie pozbawiona pewnych pytań psychologicznych. Potwór, jako olbrzymi pająk, to tak naprawdę pomniejszy problem, jaki się tu pojawia. Prawdziwym problemem jest temat człowieczeństwa.
Rysunki wykonywał Mathew Clark, o którym już kiedyś wspominałem, że zwłaszcza na dużych kadrach, potrafi ciekawie malować. Kilka scen naprawdę przyciąga wzrok- jak Diana lecąca z orłami, Diana i Rama oraz kwiat lotosu, potworny pająk, szczerząca zęby psychopatka przerażająca swoją psychozą bardziej od tego, w co zmieniła swój "obiekt badań", czy świetnie namalowana tajemnicza cienista postać z ostatnich stron pierwszego tomu, której tożsamość poznamy dopiero na samym końcu drugiego tomu. Warto również zwrócić uwagę na same przyciągające wzrok okładki.
Podziękowania dla szybkilestera za korektę!Mediafire:
4 shared: