czwartek, 17 grudnia 2015

Martian Manhunter - Ciało i kości

Dziś dwie powiązane ze sobą historie o śledztwie, które prowadzi rządowa agencja- D.E.O. przeciw Martian Manhunterowi.
W pierwszej historii poznamy odpowiedź na pytanie co się stało z prawdziwym detektywem Johnem Jonesem, a raczej z jego ciałem? Jednocześnie czytelnik zapozna się z historią pojedynku Martian Manhuntera z pewnym najemnikiem i oskarżeniem go o nadmierną brutalność. Zarówno jednak jego przeciwnik, jak i świadek widzieli sprawy trochę inaczej i ich zeznania nie do końca się pokrywają. Jaka jest prawda i jak kontakt z ostatnim Marsjaninem wpłynie na prowadzącą śledztwo agentkę Chase?
Ta sensacyjno-kryminalna historia z elementem humoru rozgrywa się w czasie sagi "Powrót zdrajcy", ale poza wydarzeniami z części zerowej (śmierć Karen Smith) nie jest z nią powiązana.
W drugiej, znacznie głębszej historii, poznamy nieco mniej znane, ale dość ciekawe tożsamości Martian Manhuntera i jak stara się pomagać ludziom. D.E.O. jednak rozpracowuje te tożsamości i stawia Manhunterowi warunek- współpraca z rządem i pomoc w ujawnieniu tożsamości innych bohaterów, albo cały świat pozna kim jest Martian Manhunter. Co wybierze bohater? Czy agentka Chase jest pewna, że jest po właściwej stronie? Co wydarzyło się w przeszłości co miało związek z Manhunterem i jej ojcem? Co ostatni Marsjanin wyjawi ostatniemu Kryptończykowi w czasie ich rozmowy, która upewni go o decyzji jaką podejmie?
Druga opowieść rozgrywa się bezpośrednio po "Pierścieniach Saturna", ale nie ma związku z tą sagą.
Zapraszam do czytania!

Mediafire:
4 shared:

3 komentarze:

  1. Dzięki za wszystkie komiksy.WESOŁYCH ŚWIĄT!!

    OdpowiedzUsuń
  2. Dziękuję za podziękowania ;) i Tobie i innym komiksiarczykom też życzę miłych świąt i odpoczynku!

    OdpowiedzUsuń
  3. -nie ma to jak traskiańskie odżywcze "rozwiązanie" spływające po nas! zapewne chodzi o "solution", "roztwór" w chemii. jeżeli chcesz to mógłbym udzielić pomocy przy nieco trudniejszych zdaniach na skype np.

    OdpowiedzUsuń