piątek, 14 sierpnia 2015

Superman - Miasto w butelce

Tolos, czarnoksiężnik, który porwał i uwięził wiele istot z całego Wszechświata w zminiaturyzowanym mieście Kandorze przybywa, chcąc, by Superman stał się jego kolejną zdobyczą. Mogąc przejmować ciała swoich więźniów Tolos wystawia pod swoją kontrolą przeciwko Supermanowi i każde wyzwanie staje się coraz potężniejsze. Jednym z przeciwników staje się Daxamita Cil Gand, który jest nawet silniejszy od Supermana. Człowiek ze stali desperacko chce uniknąć zabicia swoich przeciwników w tym Daxamity, ale poddanie się oznacza uwięzienie w zmianiaturyzowanym mieście i oddanie swych mocy na usługi Tolosa. jednocześnie Cil Gand okazuje się szlachetną istotą i naukowcem, który próbuje powstrzymać rewolucję, jaka zachodzi w Kandorze, a która może zagrozić wszystkim ich mieszkańcom. Chciałby też pomóc Supermanowi, jak może jednak to uczynić, gdy jego ciało i moce są do dyspozycji Tolosa? Czy Superman wyjdzie cało ze starcia z przeciwnikiem, który może przejmować inne ciała i moce i chce uczynić ciało człowieka ze stali swoim najlepszym "dodatkiem do kolekcji"? Czy Kandor pozostanie w rękach złego czarnoksiężnika?
Drugi wątek- bardzo dobry z resztą- to Perry White, który walczy z rakiem i staje przed wyzwaniem powiedzenia o tym swojej rodzinie, oraz natyka się na problemy tego, jak go zaczynają traktować ludzie. W powiązanym z tym wątkiem Clark Kent zostaje tymczasowym redaktorem naczelnym Daily Planet i musi stawić czoła nowym obowiązkom, jakby jako Superman nie miał zwłaszcza teraz wielu poważnych kłopotów na głowie!
Ciekawostka: Być może nie wszyscy wiecie, że ojciec Supermana Jor-El przed Kryzysem na Nieskończonych Ziemiach i rokiem 1987, czyli ze Srebrnej Ery, był ukazany w zielonym stroju z symbolem słońca na piersi. Przyjrzyjcie się strojowi Daxamity:)

Dodatkowa informacja:
Jakiś czas temu Ookami Reunion przetłumaczyło historię o Kryptończykach z Kandora, które było kryptońskim miastem, porwanym z Kryptona i zminiaturyzowanym przez Brainiaca. Ten Kandor, to oczywiście nie jest tamten Kandor. W wersji "Supermana" od okresu Byrnowskiego od 1987 r do 2002 i restartu "Supermana" przez "Birthright" Kandorem jest tylko miasto, ktore stworzył Tolos- nie Brainiac- i nie ma tam Kryptończyków. Jedyny wyjątek to "Świat Kryptonu", gdzie jest informacja, że grupa terrorystów z Kryptona Czarne Zero zniszczyła atomowym wybuchem kryptoński Kandor, który był stolicą cywilizacji z tej planety. To jedyna wzmianka w tym czasie komiksowym, że istniał kryptoński Kandor.
Mediafire:
4 shared:

10 komentarzy:

 1. Dzięki.
  2 lata temu pytałem się Ciebie o dalsze losy Kandoru
  i teraz będę mógł poznać to po polsku

  OdpowiedzUsuń
 2. Dzięki za translacje. Czekam z niecierpliwością na ciąg dalszy. Dominik

  OdpowiedzUsuń
 3. Jeśli chodzi o następne historie dotyczące Kandoru, to ciąg dalszy będzie dopiero za rok, ale mam to na uwadze w dalszych planach. Natomiast już niebawem będzie kolejny komiks z "Supermana" - trzecia opowieść z konsekwencji zerwanych zaręczyn i to będzie naprawdę dobra historia:)

  OdpowiedzUsuń
 4. 4 shared dla cz. 3 nie działa

  OdpowiedzUsuń
 5. Masz rację, dzięki za informację. Musiał wystąpić jakiś błąd w ładowaniu tego pliku na serwer. Już naprawiłem.

  OdpowiedzUsuń
 6. Wątek w pewnym stopniu podobny do tego z kryształem Mr Z

  OdpowiedzUsuń
 7. Istotnie są pewne podobieństwa- Mr Z zbierał ludzkie dusze do kryształu, będącego osobnym wymiarem- Tolos istoty z różnych światów do Kandoru i obaj próbowali wziąć do "kolekcji" Supermana. Ale też mamy pewne różnice- jak szlachetnego Daxamitę i to, że Superman nie wyzwala jednak tutaj mieszkańców Kandoru i sam toczy walkę z wieloma różnymi przeciwnikami, których formy przybiera Tolos, a nie tylko z wrogiem w jednej osobie. I jest też bardzo dobry psychologiczny wątek Perry'ego.

  OdpowiedzUsuń
 8. Sprawa do hasła na http://chomikuj.pl/PSTKomiksy , dałeś takie długie hasło ze nie wchodzi, kopiuje z hasło i wklejam i nie wchodzi mi (polskascenatranslacyjna-spis.blogspotcom) mógłbyś hasło zmienić na krótsze? zajoba można dostać jak się ręcznie wpisuje

  OdpowiedzUsuń
 9. Gdy kopiujesz hasło, to kopiuje Ci się z http:// nawet, jak tego nie widzisz. Najlepiej skopiować do notatnika, a później po usunięciu http:// bezpośrednio do chomika. Ale możesz mieć rację, że przesadziłem z bezpieczeństwem. Zmieniłem hasło. Nowe to:
  polskascena
  Tym razem jest krótko, prawda?

  OdpowiedzUsuń
 10. Chomik działa, właśnie wrzuciłem komplet Cotton Kida, Bury Wilku odstawiasz kawał dobrej roboty. Szkoda tylko, że na PST nie można komentować jako anonim. ArTi.

  OdpowiedzUsuń