poniedziałek, 2 marca 2015

Martian Manhunter - Powrót zdrajcy

Ma'alefa'ak, Marsjanin- zdrajca, ludobójca własnej rasy nie zginął pod ruinami Marsa, jak Martian Manhunter myślał. Teraz powraca, ale nie zamierza zabić tak szybko J'onna J'onzza jak to zrobił z własnymi rodakami, ale najpierw zamienić jego życie w piekło. By tu uczynić przybiera formę Martian Manhuntera i zabija, torturuje i zdradza w jego postaci. Wszystko to uruchamia śledztwo federalne przeciw Martian Manhunterowi, a Liga Sprawiedliwości uznaje go za wroga numer 1. Najgorsze w tym wszystkim jest to, że Martian Manhunter przez pewien czas nie wie nawet, kto go wrabia i niszczy mu opinie, a każda jego próba obrony jest torpedowana przez przebiegłego przeciwnika. Ścigany, przeklinany i ze zbeszczeszczoną opinią, J'onn J'onzz walczy o odkrycie prawdy i przywrócenie swojego dobrego imienia, próbując udowodnić, że to nie on popełnił te wszystkie zbrodnie, o które się go oskarża. Czy mu się to uda? Czy jego przyjaciele z JLA cały czas będą na niego polować? Jaki jest sekret przeszłości Ma'alefa'aka i czy Martian Manhunter da radę stanąć przeciw przeciwnikowi dwa razy bardziej przebiegłemu i bezwzględnemu, niż w przeszłości, który jest jedynym Marsjaninem odpornym na ogień? Czy w ogóle J'onn J'onzz to przeżyje?

Numer, który oznaczyłem jako zerowy, nie jest w pełni częścią tej sagi, ale pewne wydarzenia z niego są do niej prologiem. W komiksie tym Martian Manhunter przybywa do Cadmusa, by pomóc Dubbilexowi, który wpadł w katatonię, stając przeciw przeciwnikowi, który może być zagrożeniem dla każdego telepaty. Czy jednak słowo "potwór" nie jest używane na wyrost? Czy większym potworem jest ktoś kto może strasznie wyglądać, czy ktoś, kto go takim uczynił? Wątek główny tego komiksu toczący się w Cadmusie, stawia historię tego komiksu na dość dużym poziomie, zadając pewne pytania społeczne i psychologiczne. Wątek poboczny staje się zaś prologiem do sagi.
Cała saga cechuje się dużym dynamizmem akcji, ale też mocną psychologią i jednocześnie przedstawieniem czytelnikowi marsjańskiej cywilizacji.
Informacyjnie: Są to Martian Manhunter 03-04, 06-09 (piąty numer tej serii komiksowej nie wchodzi w skład sagi).
 Mediafire:
4 shared: 

2 komentarze:

 1. Dzięki za ten komiks.
  Pytanko - na podstawie okładek, Twój projekt to zeszyty 3,4,6,7 i 8 tej serii (wg systematyki comicbookdb.com.). Jest szansa na uzupełnienie tych dziur?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. OK sorry, sam to napisałeś na dole posta.
   Nie było pytania.

   Usuń