środa, 21 stycznia 2015

Superman - Siła

Co jest źródłem siły Supermana? Czy to jego kryptońskie pochodzenie, czy ziemskie wychowanie?
Clark dorastał w kochającej rodzinie, a jego rodzice nauczyli go tego co dobre i złe. Tymczasem Fido miał ojca bandytę i pijaka. Obaj gdy dorośli osiągnęli pewną karierę i rozwijali swoją wiedzę i inteligencję. Na tym jednak podobieństwa się kończą.
Fido wkracza na drogę przestępstwa i dzięki swoim wynalazkom ma zamiar rzucić świat na kolana. A to, że udaje mu się to, co wydawało się nierealne- schwytać Supermana, tylko może mu w tym pomóc. Jednym z jego planów jest wejście w sojusz z Lexem Luthorem. Nikt jednak nie przewidział co zrobi Lex, a w niespodziewanej konfrontacji z nim Fido może narazić całe Metropolis na niebezpieczeństwo. Co się jednak stanie z Supermanem? Czy Fido rzeczywiście jest jednak klasycznym przestępcą, czy może w duchu bitym w dzieciństwie dzieckiem, który jednak idealizował swojego ojca?
Tymczasem Jonathan Kent opowiada Lois Lane historię o tym, jak przez jeden dzień Clark, jako dziecko zaczął dysponować mocami, które na stałe rozwiną się u niego dopiero gdy dorósł, jego pierwszym kontakcie z wielkim miastem, złem i odkryciem, że nie wszystko jest czarno-białe...
"Siła" to komiks z pewnością zasługujący na uwagę, w którym z każdej z trzech części dowiadujemy się czegoś więcej o Supermanie, ale też i o Fido. Seria posiada ciekawie rozpisaną akcje z wieloma zwrotnymi momentami, tak, że nawet w połowie trzeciej i ostatniej części nie wiadomo do końca jak ta opowieść się zakończy.
Pod względem rysunkowym, tym w komiksie daleko do tych na okładce, ale jednak przyciągają wzrok kolorystyką, sposobem rysowania i przede wszystkim dużymi kadrami.
Warto tu również zaznaczyć, że jest to opowieść dziejąca się gdzieś obok regularnej serii, co znaczy, że wszystkie wątki będą zrozumiałe nawet dla tych czytelników, którzy nie czytają zbytnio komiksów o Supermanie.

4 shared:

5 komentarzy:

 1. Jestem po drugiej części, i jak dotąd mogę stwierdzić że jest to jedna z lepszych historii o Supermanie jakie czytałem. Mam nadzieje że trzecia cześć utrzymuje równie wysoki poziom :)

  OdpowiedzUsuń
 2. Zgadzam się, że jest to jedna z głębszych i ciekawszych historii o Supermanie. Dziś już trzecia i ostatnia część- osobiście myślę, że więcej niż tylko dorównuję pozostałym:) Sam oceń:)

  OdpowiedzUsuń
 3. dzięki za tę miniserię, bo naprawdę dobra. i dobrze, że znasz swoją wartość (wiem, że to tylko literówka w powyższym wpisie, ale fajnie zabrzmiało :)
  el borbah

  OdpowiedzUsuń
 4. :))) Przepraszam za tą literówkę. Rzeczywiście nieco zabawnie wyszło. Miało być "[część komiksu] więcej niż tylko dorównujE pozostałym". A co do swojej wartości, nie sądzę, bym był lepszy od wielu osób ze sceny translacyjnej, ludzi, którzy działali często dłużej i czasem bardziej profesjonalnie ode mnie i wykonują naprawdę wspaniałą robotę, chociaż znam swoją wartość na tyle, by też nie uważać, że w translacjach jestem zły;) W każdym razie w przypadku komiksu zapraszam do czytania.

  OdpowiedzUsuń
 5. Dziękuję bardzo- nie wszystkie Twoje translacje czytam, ale ta bardzo mi się podobała.

  OdpowiedzUsuń