wtorek, 6 stycznia 2015

Superman - Black Crucible

Nazywa się Kent. Clark Kent. Nie ma żadnych super mocy, ale potrafi walczyć jak lew. Jeśli zagroziłeś jego przyjaciołom, nie wchodź mu w drogę...
Wszystko zaczyna się w Bhutranie, kiedy tajemniczy lord Wolf będący przywódcą organizacji Black Crucible postanawia zdobyć pewien medalion, który został zapisany Jimmy'emu Olsenowi. By to osiągnąć, upodabnia swego agenta do Olsena i wysyła go do Ameryki, by ten zabił oryginał i zajął jego miejsce. Jednak sprawy nie poszły tak, jak powinny i to sobowtór ginie. Po naradzie z przyjaciółmi Olsen postanawia udać swego sobowtóra, lecieć do Bhutranu i odszyfrować tajemnicę. Jako wsparcie towarzyszą mu Clark Kent, Lois Lane, profesor Hamilton, bywalec barów Bibbo i dystyngowany prawnik Drysdale. Niestety wydarzenia toczą się szybciej, niż ktoś mógłby przewidzieć i Olsen traci kontakt ze swoim wsparciem, które dzieli się na grupy, by go odszukać. Zobaczcie jak współpracują ze sobą wytworny mecenas i Bibbo, oraz jakich kobiecych metod użyje Lois, by wydobyć pewne informacje od przedstawiciela rządu! Jednak w wyniku rozwoju wydarzeń, wszyscy poza Clarkiem wpadają w łapy lorda Wolfa i jego organizacji...
Tymczasem Superman traci swoje moce i jedynym sposobem w jaki może uratować swoich przyjaciół jest działalność w stylu... Jamesa Bonda! A gdzie on się tego nauczył? Widział, jak to robi Batman i to wystarczyło :D To po prostu trzeba zobaczyć!
W komiksie starałem się też jak najlepiej oddać kwiecisty styl wypowiedzi mecenasa, oraz "nieco bardziej przyziemny" styl mówienia Bibbo i chyba mi się udało ;)
Komiks to przygodówka w lekkim klimacie z dużą dozą humoru. Coś w sam raz do czytania dla odprężenia!

2 komentarze:

  1. dziękuje za nowy komis z supermanem, ale czekam na dalsze nr serii ghost- jest świetna:) ładny:)

    OdpowiedzUsuń
  2. Mam nadzieję, że Tobie i innym komiksiarczykom ten komiks się spodoba. Nie jest zbyt ambitny, ale tak na relaks w sam raz:) Zrobiłem przerwę, by było coś innego, niż "Duchy", ale oczywiście nie porzuciłem tamtego projektu. Natomiast co do dalszych komiksów z serii "Ghosts", to wkrótce będzie Aquaman i prawdopodobnie po nim już bez dalszych przerw JLA i zawarte w nim wyjaśnienie tej serii. Ale tymczasem proszę o odrobinę cierpliwości:)

    OdpowiedzUsuń