środa, 2 października 2013

Świat Kryptonu

Oto obraz macierzystego świata Supermana na przestrzeni wieków. Wizja Kryptonu jako hedonistycznej wspólnoty, gdzie ludzie cieszą się przyjemnością i radością korzystając z masowego klonowania ciał, by przedłużać swe życie i młodość. Lecz nie wszystkim odpowiadają takie praktyki... A wizja powierzchownego raju może skrywać mroczne sekrety... W wyniku pewnych wydarzeń Krypton pogrąża się w wojnie domowej... Tysiąc lat później Krypton staje się zimnym społeczeństwem opartym jedynie na rozsądku, gdzie nie ma miejsca na uczucia. To świat pokolenia biologicznych rodziców Supermana. Świat w którym jednak jeden mężczyzna - Jor-El łamie konwenanse i zakochuje się w kobiecie wybranej na matkę ich wspólnego dziecka. Jor-El odkrywa też, że wydarzenia z przeszłości ich świata mogą mieć bardzo poważny wpływ na przyszłość.
Opowieść ta to ciekawie pokazane społeczeństwo z jego problemami i losy ludzkich jednostek w różnych czasach. I wiele z tych problemów może być nam znacznie bliższych niż się na pozór wydaje.
Moim zdaniem jedno z ciekawszych dzieł Johna Byrne'a! Co tu się rozpisywać, do czytania zapraszam!
 Mediafire:
4 shared:

5 komentarzy:

 1. Jestem świeżo po czytaniu "Świata Kryptona". Komiks rzeczywiście bardzo dobry, czekam na następne części.
  Pozdrawiam Dominik.
  PS. Masz w planach tłumaczenie AC #597 i S #25?

  OdpowiedzUsuń
 2. Pierwsze nie, nad drugim się zastanawiam, ale pewnie nie. Na pewno będą jednak inne komiksy składające się na prolog do Wygnania w kosmos. W razie czego, tu jest dokładna lista moich planów:
  http://www.komiksy.one.pl/viewtopic.php?f=27&t=1598&start=350

  OdpowiedzUsuń
 3. Wiem, już czytałem. Zapowiada się super. Właśnie S#25 jest ciągłością komiksów, które nazwałeś "Superman: Na krawędzi ". Moim zdaniem to ciekawa historia i powinna się znaleźć w Twoich tłumaczeniach.
  A co do zapowiedzi, zapomniałeś dopisać, że będziesz tłumaczyć TAOS #450. Istotny dla fabuły, a w miniaturach okładek jest.
  Pozdrawiam Dominik.

  OdpowiedzUsuń
 4. A rzeczywiście masz dobre oko co do TAOS 450 - to nie zostało wymienione w planach, choć jest w miniaturkach. To przez to, że następuje na końcu zaraz, po S v2 027. Ale zapewniam Cię, że ten komiks jak najbardziej będzie. Jego wręcz nie sposób opuścić:)
  Wiem, że S 25 jest powiązany z tamtymi, ale też komiks jest dość specyficzny, więc nie wiem czy go tłumaczyć. Więc na razie niczego nie obiecuję, ewentualnie Cię mile zaskoczę- ale powtarzam, na razie bez obietnic.
  Tymczasem delektuj się drugą częścią "Świata Kryptonu":)

  OdpowiedzUsuń