czwartek, 29 grudnia 2016

JLA 80 page giant 02

Na Nowy Rok dostaniecie ode mnie jeden duży komiks z krótszymi historiami o różnych bohaterach, co zadowoli chyba miłośników różnorodności komiksowej:) Do tego w większości jest to utrzymane w dość lekkim stylu, z dawkami humoru, choć czasem pojawia się pewien morał.
Jednocześnie życzę Wam w Nowym Roku wszystkiego najlepszego i dużo ciekawych komiksów do czytania!:)
Historie z komiksu:
1. Green Arrow i Batman - "Gra"
U progu swojej działalności Green Arrow zaczyna podejrzewać, że Batman to... Bruce Wayne! Teraz Bruce musi przekonać Olivera, że ten bardzo się myli, nawet gdyby... miało go to zabić!
Opowieść z najbardziej rozwiniętą, interesująco napisaną narracją ze wszystkich ujętych w tym zbiorze.
2. Green Arrow i Hawkman - "Z takimi przyjaciółmi..."
W czasie, gdy Liga Sprawiedliwości urzęduje na satelicie, będący "totalnie poza systemem" Green Arrow i "obcy glina" Hawkman mają szansę powstrzymać tych złych. Chyba, że... wcześniej się sami pozabijają, bo tak się nie cierpią!
3. Steel, Huntress, Zauriel i Plastic Man - "Zwyczajni ludzie"
Andy Plugh jest zwyczajnym facetem. Jest tak zwyczajny, że jak sam twierdzi, nie potrafiłby wyjść z tłumu nawet, gdyby chciał. Więc czemu Liga Sprawiedliwości... poluje na niego z całą bezwzględnością?
4. Wonder Woman, Huntress, Big Barda - "Szaleńcy i kąpiele błotne"
Gdy grupa szaleńców chce zacząć Nowy Rok bardzo wybuchowo na scenie pojawiają się "JLA Ladies" i ratują dzień. Wszystko poszło dobrze. No może nie wszystko, bo Huntress pierwsza się tym zajmowała i teraz jest wściekła na koleżanki, a zwłaszcza na Bardę. By przemówić im do rozsądku, Diana zabiera obie kobiety na Themyskirę i mocno rozpieszcza, po czym rzuca Huntress specyficzne wyzwanie...
5. Superman i Atom - "Schronienie przed burzą"
Gdy szwadron obcych robotów chce zaatakować Ziemię, Superman musi działać z pełną swoją prędkością i siłą. Co oznacza śmiertelne zagrożenie dla znajdującego się w jego pobliżu Atoma, który postanawia się ukryć... w ciele Kryptończyka! Hmm, może jednak zabójcze roboty to było mniej groźne wyzwanie:)
6. Orion i Plastic Man - "Na zewnątrz pudełka".
Myślący strategicznie "pies wojny" i doprowadzający do szewskiej pasji swoich wrogów, sojuszników, a i czytelników, najbardziej zbzikowany członek Ligi muszą bardziej NIE chcąc, niż chcąc połączyć siły, by walczyć z ulubioną rzeczą tego drugiego, czyli... chaosem!
7. Legion Sprawiedliwości Przyszłości - "Wycieczka obowiązku"
Coś dla miłośników Elseworldsów. W odległym wieku, Superman przyszłości organizuje "wycieczkę krajoznawczą" po Układzie Słonecznym dla obcego najeźdźcy. Choć przewodnik jest uprzejmy, gość ma szybko ochotę uciekać gdzie pieprz rośnie- dowiedzcie się czemu:)

7 opowieści na 7 dni tygodnia, ale oczywiście  można to czytać też od razu:) Miłego czytania!

11 komentarzy:

 1. kiedy nowy komiks?

  OdpowiedzUsuń
 2. z tego co wiem superman tez ma takie wydania na koncie może warto je opublikować bury wilku

  OdpowiedzUsuń
 3. on ma racje są na pewno 3 z rysunkami norma breyfogla ron li m i mark bagley!

  OdpowiedzUsuń
 4. Dwa z trzech Supermanów z serii 80 page giant będą i to pewnie jeszcze w tym roku:) Co do pytanie, kiedy nowy komiks... dzisiaj?:)

  OdpowiedzUsuń
 5. Czy planujesz wydac komiks z tym superem i capitanem america wiesz jak ich połączyli w jedno ciało było cos takiego w latach 90

  OdpowiedzUsuń
 6. W zeszł ym roku miała byc historia o tym jak znaleźli ciało superman pomimo tego że niby zmartwychwstal

  OdpowiedzUsuń
 7. Superman Dead Again będzie w tym roku. W tamtym było wiele innych historii, nie wszystko na raz.
  Superman i Kapitan Ameryka? Dc vs. Marvel? Jeśli o to chodzi, to nie, ale będzie pewna niespodzianka:)

  OdpowiedzUsuń
 8. Fajnie, że ,,Dead Again'' będzie w tym roku. Tak po prawdzie, biorąc po uwagę rozmach tłumaczenia ,,Final Night'' to i tak było dużo innych rzeczy od Ciebie Bury Wilku. Jednak tak zapytam, wypacz moją ciekawość na kiedy tak +/- planujesz tłumaczenie ,,Dead Agian''?(wybacz, no po prostu na to bardzo czekam :P)

  OdpowiedzUsuń
 9. Tylko dodam, że anonim z pytaniem o ,,zmartwychwstanie'' Supka to nie ja .Moja jest tylko wypowiedź z 23.29 ;)

  OdpowiedzUsuń
 10. Szczerze mówiąc trudno mi dokładnie podać, kiedy będzie Dead Again. Ale ponieważ tak bardzo chcielibyście widzieć ten projekt, to umówmy się, że w pierwszej połowie tego roku, co nas zawęża już tylko do 6 miesięcy, nie 12:)

  OdpowiedzUsuń