poniedziałek, 10 listopada 2014

JLA - Masa krytyczna

Coś spowodowało gigantyczny wzrost u niektórych członków Ligi, dzięki czemu stają się oni zagrożeniem dla siebie i innych...
Niezainfekowani bohaterowie, tacy jak Atom, Green Arrow, Batman, Superman, Martian Manhunter i Snapper (kojarzy ktoś tego ostatniego?) rozpoczynają wyścig z czasem, by uratować swoich towarzyszy i wyjaśnić zagadkę. Jeśli im się nie uda, to jak to Batman i Manhunter mówią, ich towarzyszy trzeba będzie „poświęcić dla większego dobra”... Ale Superman nie zamierza na to pozwolić. Klucz do ocalenia stale rosnących kolegów wydaje się leżeć w wydarzeniach sprzed lat na imprezie u Green Arrowa. Ale to może nie wystarczyć... Do zmian w wielkości bohaterów przyczyniła się też dziwaczna istota w kółko powtarzająca jedno słowo. Kim jest? Czy jest jakimś obcym potworem, czy może sama jest ofiarą innych wydarzeń? Co stara się przekazać tym jednym, nieznanym słowem? Czy niezainfekowani bohaterowie ocalą swoich kolegów i przy okazji świat? Czy Green Arrow i Snapper, którzy wycofali się z bycia herosami, staną na wysokości zadania?
Komiks charakteryzuje się oryginalnym pomysłem na fabułę i dużym dynamizmem akcji, w której, zwłaszcza w pierwszym tomie, wydarzenia skaczą między przeszłością, a teraźniejszością, oraz ciekawym ukazaniem niektórych postaci.

Ciekawostka:
W pierwszym tomie na str. 5 rysownik miał ciekawy pomysł, ukazując wzburzony tłum, który zdaje się krzyczeć na... czytelnika!
 Mediafire:
4 shared:

5 komentarzy:

 1. Wilku czy drugi nr jest na 4 shared czy to pomyłka w nazewnictwie?

  OdpowiedzUsuń
 2. Najmocniej przepraszam. Na razie to pomyłka. Jakoś tak napisałem "02 z 02". Już poprawiłem. Drugiej części jeszcze nie ma, ale jak będzie gotowa umieszczę ją na obu serwisach, tak jak pierwszą.

  OdpowiedzUsuń
 3. Wilku dziękuje za nowe komiksy, a może coś teraz elseworld?:)

  OdpowiedzUsuń
 4. A moze to:
  JUSTICE LEAGUE: A MIDSUMMER’S NIGHTMARE
  ???

  OdpowiedzUsuń
 5. Coś za jakiś czas będzie, ale co, tego nie zdradzę:)
  Co do "A mindsummer;s nightmare", to może kiedyś, zobaczymy, na razie mam inne plany bieżące.

  OdpowiedzUsuń