poniedziałek, 20 października 2014

JLA 80 page giant 01

Dziś mogę Wam wreszcie zaprezentować duży komiks, będący składanką krótszych historii z różnymi bohaterami. Jest co czytać, więc zapraszam do czytania!
W środku znajdują się następujące opowieści:
Batman i Superman - Zielona kula
W Gotham zostaje popełnione morderstwo, a w płaszczu ofiary znaleziono tajemniczą zieloną kulę, która wygląda na... kryptonit! Wszystko wskazuje, że mordercą jest... Superman! Prowadzący śledztwo, zaniepokojony Batman próbuje odkryć, czy Superman popełnił tą zbrodnię, czy ktoś go wrabia...
JLA - Liga Sprawiedliwości... na sprzedaż?
Pewien biznesmen przekazuje Lidze Sprawiedliwości ogromną sumę miliarda dolarów robiąc to z "dobroci serca". Jedynym, który ma wątpliwości co do szczerości jego intencji jest Green Arrow, który pakuje się w kłopoty próbując znaleźć dowody, że miły miliarder wcale nie jest taki miły...
Blue Beetle i Booster Gold - Łowcy myszy
Dwóch najbardziej niepoważnych członków JLA Srebrnego Wieku postanawia rozprawić się z myszą, która zagnieździła się w nowojorskiej siedzibie Ligi. Aby to osiągnąć stosują coraz bardziej niekonwencjonalne metody. Plus Guy Gardner zostaje uderzony w głowę i staje się... słodszy od cukru!
Z całego komiksu ta historia jest wyjątkowo na niepoważnie.
Red Tornado - Lament blaszanego człowieka
Red Tornado jest androidem, który stał się tak ludzki, jak to tylko możliwe. Oddał życie za innych, ale jako android mógł zostać odbudowany. Jednak odkrywa, że zatracił swoje człowieczeństwo... Czy je odnajdzie?
Sekretne stowarzyszenie super przestępców
Kiedy Superman ogłosił publicznie uformowanie nowej Ligi Sprawiedliwości z siedzibą na księżycu, przestępcy naprawdę się przestraszyli. Postanowili jednak, że zjednoczą siły i rozprawią się z bohaterami raz na zawsze. Plan był genialny. No prawie...
Green Lantern i Martian Manhunter - Dziedzictwo wojownika.
Martian Manhunter uczy Kyle'a Raynera o to znaczy być wojownikiem. Uczeń niespodziewanie ma szansę wykorzystać tą wiedzę w praktyce, gdy obcy statek kosmiczny o bardzo złych zamiarach zmierza w stronę Ziemi, a Green Lantern może być jedynym, który stanie mu na drodze...
Aquaman i Wonder Woman - Rewelacje
W czasie podwodnej misji ratunkowej, lasso Wonder Woman owija się wokół Aquamana i ten zdradza jej coś, na co wcale nie ma ochoty... Jakby tego było mało, bohaterowie muszą sobie poradzić z łowcami skarbów, którzy w dawnym placu zabaw Atlantów szukają cennych łupów.

Komiks został przetłumaczony już chwilkę temu, ale czekał na korektę, którą profesjonalnie wykonał Riguana, za co mu serdecznie i publicznie dziękuję:)

Choć tytuł sugeruje, że jest 80 stron, to tak naprawdę jest 70, choć komiks zawiera wszystkie historie. Prawdopodobnie do liczby wliczano też strony klubowe, tylną okładkę i może i reklamy. W każdym razie 70 stron na raz to i tak większa uczta komiksowa:) Więc życzę... smacznego!:)

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz