środa, 16 lipca 2014

Superman - Problem z Matrix

Ta dwuczęściowa opowieść rozgrywa się praktycznie bezpośrednio po "Wygnaniu w kosmos" i kontynuuje wątek Matrix poruszony w tej sadze. Podczas nieobecności Supermana na Ziemi, Matrix przyjęła formę Clarka Kenta. Teraz prawdziwy Clark wrócił, problem, że Matrix nie bardzo się chce zmienić z powrotem. Jakby tego było mało sprowadzony na Ziemię Eradicator tworzy mentalną więź między tymi dwoma postaciami, co doprowadza do tego, że Matrix zaczyna przeżywać to co Superman i zaczyna myśleć, że nie tylko jest Clarkiem Kentem, co Supermanem. Co biorąc pod uwagę jej poprzednie, a teraz znowu aktywne moce jako Supergirl czyni ją/jego niebezpieczną i mogącą narazić innych ludzi.
Superman staje przed trudnym problemem- jak przekonać swego dublera, że to on jest oszustem i to nie krzywdząc osoby, którą uważa niemal za członka rodziny?
Mediafire:
4 shared:

10 komentarzy:

 1. Bardzo miła niespodzianka. Tego nie było w Twoich zapowiedziach. Wielkie dzięki. Pozdrawiam Dominik

  OdpowiedzUsuń
 2. Bardzo fajne tłumaczenia, aczkolwiek narzucę pomysł na to byś potłumaczył właśnie te komiksy z lat 80-90 jako uzupełnienie tm-semica, myślę że ludzie wolą te komiksy aniżeli późniejsze. Prócz udanej historii z Matrix przydałoby się pierwsze spotkanie z Darkseid, Silver Banshee czy walka o duszę Jimmego Olsena i spotkanie z Blaze, gdzie to zostało pominięte przez Semica a było powiedziane w którymś z numerów..
  Jakbyś przetłumaczył te numery to by było świetne uzupełnienie Semica:
  Action Comics (Vol. 1) #595, pierwsze spotkanie z Silver Banshee
  Superman (Vol. 2) #011 - pierwsze pojawienie się Mister Mxyzptlk
  Action Comics (Vol. 1) #594 - prawdopodobnie pierwsze spotkanie z Boster Goldem, było go dużo w Tm-semic
  Action Comics Vol 1 656 - ważny komiks z walką o duszę Jimmego Olsena i Jerry White zabraną przez Blaze
  Legion of Super-Heroes (Vol. 3) #037 / Superman (Vol. 2) #008 / Legion of Super-Heroes (Vol. 3) #038 - czyli uzupełnienie historii supermena i superboya
  Action Comics Vol 1 592 i 593 - Sleez i Darkseid
  ze starych batmanów jest też takie coś jak
  A Death in the Family - prawdziwa gratka, gdzie joker zabija drugiego robina
  z nowszych rzeczy zaproponuje:
  Superman - The Wedding Album - czyli ślub Clarka i Lois oraz Final Crisis 1-7 - chyba ostatnia bitwa pomiędzy bohaterami a Darkseidem
  Tak czy tak brawa za te tłumaczenia :)

  OdpowiedzUsuń
 3. Dominik, było w planach, tylko tych jeszcze wcześniejszych. Po skończeniu pracowania nad "Wygnaniem" nie chciałem od razu zabierać się za Matrix, bo niektórzy czytelnicy jeszcze nie przeczytali "Wygnania", lub czekali z czytaniem na całość. Dopiero po upływie pewnego czasu, kiedy uznałem, że większość już miała szansę nadrobić zaległości zabrałem się za ten temat. Dziś druga i ostatnia część, co mam nadzieję, że Ciebie i innych komiksiarczyków uraduje:)

  Do drugiego autora wpisu:
  Cieszę się, że czytasz moje tłumaczenia. Jak być może zauważyłeś, w większości- ale nie tylko- tłumaczę komiksy poświęcone Supermanowi z okresu semicowego- choć nie tylko z początku tego okresu. Dziękuję za propozycje tłumaczeń, ale żadna z nich raczej mnie nie interesuje na tyle, bym ją przetłumaczył. Może, ale to tylko może, przekonam się kiedyś do tłumaczenia "Wedding album", ale jak na tego typu wydarzenie uważam, że historia nie była zrobiona zbyt dobrze.
  Teraz będzie nieco mniej Supermana, ale też będzie się pojawiał, natomiast postaram się Wam dostarczyć wielu różnych ciekawych historii.

  OdpowiedzUsuń
 4. A tak w ogóle, jeszcze w temacie Supermana, jakby ktoś o tym wcześniej nie słyszał: W swoim czasie Riguana zrobił naprawdę rewelacyjne kalendarium komiksów o Supermanie wydanych w Polsce oraz, które się pojawiły na scenie translacyjnej wykorzystując pełną chronologię komiksów, względem ich oryginalnej publikacji w USA. Kalendarium to jest naprawdę dobrze zrobione i porządkuje zarówno moje jak i innych grup translacje względem komiksów Semica.
  Tu jest link dla zainteresowanych:
  http://riguana.blogspot.com/2014/03/superman-opowiesci-wydane-w-polsce.html

  OdpowiedzUsuń
 5. Dzięki za numer 2
  tej jednej strony ma nie być bo nie ma związku z historia?

  OdpowiedzUsuń
 6. Co z tą brakującą stroną w nr.2?

  OdpowiedzUsuń
 7. Ależ niecierpliwość:) Odpowiedź brzmi TAK. Strona, o której wspominasz nie miała absolutnie żadnego związku z tą historią i dlatego ją pominąłem. Do tej pory nie zdarzyło mi się jeszcze czegoś przypadkiem pominąć, więc jak wiesz, że coś zostało opuszczone, uznaj, że zrobiłem to celowo:)

  OdpowiedzUsuń
 8. OK dzięki
  I obyś nadal nie pomijał nic przypadkowo :)

  OdpowiedzUsuń
 9. Świetna robota.

  Mam takie małe pytanko: planujesz wrócić jeszcze kiedyś do JLA i runu Morrisona?

  OdpowiedzUsuń
 10. Odpowiadając na ostatnie pytanie: nie jest to wykluczone:) Ale jeszcze nie teraz:)

  OdpowiedzUsuń