wtorek, 25 września 2012

Elseworlds - Superman - Księga dżungli Supermana

Oto dostajecie komiks pod wieloma względami wyjątkowy. Komiks, w którym ze wszystkich historii alternatywnych o Supermanie, ta najbardziej się różni od wszystkiego co wiecie o tym bohaterze. Nie bez znaczenia jest też to, że komiks nawiązuje do słynnej "Księgi dżungli" Kiplinga.
XIX wiek, hinduska dżungla. Rakieta z ostatnim synem Kryptonu zostaje znaleziona przez... wilczycę (!), która postanawia wychować "ludzkie szczenie" jak własne potomstwo. Jednak jest ktoś, kto najchętniej by małego człowieka pożarł, a tym kimś jest groźny tygrys Khan. K'l'l dorasta pod opieką wilków i czarnej pantery Jahd Bahlji, która staje się jego przyjacielem i mentorem. Jednak Khan żywi do niego ogromną nienawiść, i próbuje utrudnić mu życie (delikatnie mówiąc). Mimo tego jednak K'l'l cieszy się życiem w dżungli, stopniowo odkrywając, że pod pewnymi względami różni się od swoich zwierzęcych towarzyszy. Jego życie zmienia się radykalnie, gdy ludzka kula odbiera życie jego przybranej matce wilczycy. Zemsta Syna Dżungli jest straszna! Zostaje jednak powstrzymany przez podróżnika Richarda Burtona i Lois Lane, którym towarzyszy Lex Luthor. Pierwsza dwójka chce nauczyć go ludzkiego języka i pokazać, że nie wszystko od strony człowieka jest złe. Jednak ten ostatni odkrywając, że człowiek dżungli dysponuje pewnymi niezwykłymi mocami, zaczyna snuć pewne diaboliczne plany... A to, że w jego posiadaniu jest pewien zielony, świecący kamień, może mu bardzo pomóc w tych zamierzeniach...
Jak skończy się ta opowieść? Jak będą wyglądać relacje między bohaterami? Co się stanie, gdy w opowieść rodem Kiplinga zamiast Mowgliego zostanie umieszczony ktoś z mocami Supermana?
Wszystko to w świetnej narracji w formie opowieści, z przygodową fabułą, która naprawdę wciąga! Ponad 50 smakowitych stron!

1 komentarz: