poniedziałek, 6 lutego 2012

Superman - Ostatni bóg Kryptonu

Według kryptońskich legend, bóg słońca i światła Rao stoczył kiedyś zwycięską bitwę z boginią lodowej pustki Cythonną, którą uwięził poza światem. Superman nigdy nie przypuszczał, że w starożytnych mitach może tkwić ziarno prawdy. Teraz jednak Cythonna okazała się jak najbardziej prawdziwa, uwalnia się ze swojego więzienia i nie spocznie dopóki ostatni syn Kryptonu nie będzie leżał martwy u jej stóp! Na scenie pojawia się też Lex Luthor, który z opóźnieniem zdając sobie sprawę, że z Cythonnią nie można wchodzić w układy i jest ona śmiertelnym zagrożeniem dla Ziemi, wchodzi w sojusz ze swoim odwiecznym przeciwnikiem, czyli Supermanem. Aby ocalić Lois, kobietę którą kocha, i swój drugi świat- Ziemię- Superman gotuje się do ostatecznego poświęcenia, wiedząc, że może dojść do walki na śmierć i życie i po raz kolejny w swoim życiu, może być zmuszony odebrać życie komuś innemu... O ile znacznie od niego potężniejsza Cythonna nie zabije go pierwsza! Ku jednak swojemu zaskoczeniu, Superman odkryje, co naprawdę znaczy przynależność do rodu "El" i że jego związki z samym Rao są o wiele bliższe, niż kiedykolwiek by przypuszczał... Czy to jednak wystarczy, by pokonać bezwzględną Cythonnię? Czy Superman przeżyje tą konfrontację?
Wszystko to w syntezie ciekawie stworzonej mitologii połączonej z rzeczywistością Supermana i w naprawdę niesamowitych, prawie fotograficznych ilustracjach! I choćby dla tych ostatnich warto przeczytać ten komiks.
Komiks ten, choć nie jest związany z regularną serią, jest osadzony w realiach trzeciej wersji Supermana (tej drukowanej przez Tm-Semic i którą Ja tłumaczę). To z pewnością spodoba się miłośnikom tej wersji. A nawet jest nawiązanie, do mojego ostatniego tłumaczenia :)

Mediafire:

8 komentarzy:

 1. Znów zaskoczenie. Po kilku dniach przerwy nowy "S". Skąd czerpiesz tyle sił (czasu)? Dziękuję (zapewne nie tylko ja)za wykonaną pracę.Pozdrawiam.Dominik
  PS.Jest szansa na przetłumaczenie S #3, TAOS #426 i AC #586 z 1987r.?

  OdpowiedzUsuń
 2. Normalnie szybszy niż "pędząca kula" :)

  OdpowiedzUsuń
 3. Skąd czerpię tyle sił? Hmm, z zimna?:) A na poważnie, w cieplejsze pory roku częściej się włóczę po górach i jeżdżę na rowerze. W zimie, zwłaszcza jak temperatura spada poniżej -15 stopni, to o ile nie muszę, to prawie nie wychodzę z domu- mam więc więcej czasu, by go wykorzystać choćby na tłumaczenie komiksów, jeśli w danym momencie mam na to ochotę. A ostatnio ochota często mnie nachodzi, co się przekłada na więcej komiksów i radość czytelników:) Pytając o wymienione komiksy masz na myśli jak Superman manipulowany przez Darkseida stracił pamięć i działał po stronie tego drugiego, prawda? Myślałem o tym, ale jeszcze nie wiem, czy się tego podejmę, a jeśli tak, to nie w tym roku. Za to w tym roku będzie dużo sag:)
  A co do drugiego posta, mówiąc nieco żartobliwie, jestem tak szybki, jak mi wytrwałość i klawiatura pozwala:):):)

  OdpowiedzUsuń
 4. Dużo sag? A uchylisz rąbka tajemnicy?
  Dominik

  OdpowiedzUsuń
 5. Siemka dzięki za supermana a w szczególności za Supergirl saga.Mam nadzieje że będziesz wstawiał dalej tak dobre komiksy powodzenia

  OdpowiedzUsuń
 6. Jeśli chodzi o sagi, to w najbliższym czasie będzie 4-o częściowa saga "One man", w której Superman będzie żyć zupełnie innymi życiami- jako członek Korpusu GL i przybrany syn Strażników; nastawiony wrogo wobec obcych strażnik planety Rann; i jako policjant wykorzystujący swe moce do umacniania totalitarnego państwa na Thanagarze. Jak to możliwe i to w regularnej serii odpowie ta saga:)
  Potem będzie "Zero hour",- do którego w swoim czasie były odwołania w Tm-Semic- gdzie Parallax (Hal Jordan) będzie manipulował czasem w celu przywrócenia Coast City, co wplącze wielu bohaterów w różne alternatywne sytuacje. Tu będą komiksy i Supermana i Batmana, a także trafi się klon Supermana - Superboy i Catwoman:)
  A potem, ale to już dalsza przyszłość być może zacznę "Death of Clark Kent"- ale to ostatnie naprawdę nie prędko i nie gwarantuję, że na pewno w tym roku.

  OdpowiedzUsuń
 7. Rewelacja! Podziękował :)

  OdpowiedzUsuń
 8. Zgadzam się. Rewelacja.Zwłaszcza "Śmierć Clarka Kenta".Dzięki.
  Dominik

  OdpowiedzUsuń