niedziela, 16 października 2011

Superman - W ludzkim zasięgu

Ashbury Armstrong jest niewidomą nastolatką. Mimo swego kalectwa stara się być osobą bardzo samodzielną. Nie spodziewa się, że kiedy przyprowadza do szkoły swojego niezwykłego przyjaciela Ceritaka będzie to prologiem do dość niezwyczajnych wydarzeń. W szkole dojdzie do pożaru, a z biegiem czasu okaże się, że jeden z największych przeciwników Supermana jest całkiem blisko...
Cała historia jest w formie pamiętnika Ashbury co tworzy ciekawy punkt widzenia. Superman wydaje się tu o wiele bardziej opętany ideą sprawiedliwości, niż w innych komiksach.  Niezwykle interesująco pokazano przeciwnika Supermana, w jego najbardziej ludzkim obrazie, jaki kiedykolwiek został stworzony z tą postacią w komiksach.
Aczkolwiek historia jest bardzo dobra, to niestety w późniejszych komiksach z tym przeciwnikiem Kryptończyka, można odnieść wrażenie, że historia ta i pokazanie tego osobnika od całkiem innej, bardzo ludzkiej strony przerosło twórców regularnej serii. Tak w późniejszych komiksach znowu mamy wszystko podane na tacy w kolorach czarno-białym. A szkoda, bo ten komiks mógłby być komiksem przełomowym dla całej serii Supermana, gdyby kontynuować ten wątek. Niemniej z wielu względów sądzę, że jest to warta do przeczytania historia. 
Mediafire::

4 komentarze:

 1. Wielkie podziękowanie za następnego Supermana.Oby tak dalej.
  Mogę wiedzieć jakie masz plany co do Esa? Będą następne tłumaczenia? Jeśli tak to jakie tytuły?
  Pozdrawiam Dominik.

  OdpowiedzUsuń
 2. Uch ten "elektryczny" superman jakoś do mnie nie przemawia, ale skoro twierdzisz że warto przeczytać - zapewne tak jest - jak dotąd nie zawiodłem się na Twoich skanlacjach.

  OdpowiedzUsuń
 3. Do ostatniego anonima:
  Warto:)
  Dominik:
  Swoje plany zazwyczaj ogłaszam na komiksy.one.pl Ale skoro prosisz, to napiszę i tutaj, przy czym zastrzegam, że kolejność tłumaczenia niekoniecznie musi być taka jaką teraz podaję. Oczywiście, będą następne tłumaczenia:) W najbliższym czasie ("w najbliższym" znaczy w najbliższych miesiącach) planuje następujące komiksy:
  Adventures of Superman 533 ->Tu będzie nieco humoru, gdyż Superman, będzie musiał sobie znaleźć naprawdę szybkiego pomocnika z "rodziny Flashów". Z drugiej strony Lois Lane dowie się o Clarku coś co jej się nie spodoba...
  Action comics 589 ->Tu będzie Korpus Green Lantern, szukanie domu w kosmosie dla istot, które straciły swoją planetę i problem z kolorem... żółtym!
  Adventures of Superman Annual 9 ->Tu będą trzy ciekawe historie przygodowe w jednym albumie, z czego dwie będą miały związek z... Indianami!:).
  Superman v2 098 -> Tu będzie psychologicznie, gdyż się pojawi Toyman, a Superman odkryje co sprawiło, że genialny wynalazca zabawek zaczął zabijać dzieci.
  Elseworlds- Superman - Distant fires -> To będzie najbardziej obszerny komiks z naprawdę mrocznym klimatem i mocno dający do myślenia. W wielkim skrócie: pozbawiony swoich mocy, na wpół obłąkany Superman będzie się starał przeżyć w świecie po wojnie nuklearnej...
  Jak więc widać planuję różne "smaki" od lżejszych do cięższych.

  OdpowiedzUsuń
 4. Dzięki za informacje. Czekam z niecierpliwością. Dominik

  OdpowiedzUsuń