środa, 20 lipca 2011

Elseworlds - Superman - Dziedzictwo

Jest to komiks z cyklu Elseworlds.
W Elseworlds bohaterowie są przeniesieni ze swoich zwykłych środowisk i umieszczeni w dziwnych miejscach i czasach, które mogą istnieć, mogłyby istnieć, lub nie mogą, ani nie powinny istnieć. To jest jedno z nich.

Anglia, druga połowa XVIII wieku. To tu ląduje statek Ostatniego Syna Kryptonu, którym jest Gar-El. Gar-El szybko zdobywa miejsce na królewskim dworze i jako Królewski Mag tłamsi w zarodku amerykańską rewolucję.
Ponad 200 lat później cały świat należy do brytyjskiego imperium, którym rządzi Władca- wciąż żywy i silny Gar-El. Jego prawnuk Kal-El z coraz większym zmieszaniem przygląda się tyranii tworzonej w imię Władcy, tym bardziej, że jego ojciec został stracony za bunt i pragnienie wolności. Ostatecznie Kal-El postanawia przyłączyć się do rebeliantów, którymi dowodzi tajemniczy człowiek "L". Władca jest jednak czystej krwi Kryptończykiem, a w żyłach Kal-Ela płynie już praktycznie tylko ludzka krew. Jaką ma szansę przeciwko swemu przodkowi? Jak wielką cenę trzeba będzie zapłacić za wolność?

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz