piątek, 29 lipca 2011

Elseworlds - Superman - Bez przebaczenia

Chwała niech będzie Kryptonowi i rodowi El! Dzięki Jor-Elowi Kryptończycy uniknęli zagłady i przenieśli się na Ziemię. Jest 23 rok okupacji kryptońskiej, Za pomocą człowieka będącego jego prawą ręką- Lexa Luthora- Jor-El utrzymuje na Ziemi porządek. Przeciwko takiemu porządkowi buntuje się jednak ktoś, kto staje sie żywym symbolem rebelii. To Batman. Jego poczynania są z fascynacją śledzone przez młodego Kal-Ela. Kal różni się od innych Kryptończyków. Urodzony na Ziemi, czujący się osamotnionym i nie zaznawszy uczuć od strony swoich biologicznych rodziców zwraca się w stronę ich sług Kentów. Gdy Jor-El wydaje nakaz eliminacji Batmana, Kal-El przechodzi na drugą stronę. Nie wie jednak, że ten czyn doprowadzi go do wyjątkowo trudnego wyboru, oznaczającego przetrwanie lub zagładę jednej z ras na Ziemi...

Kilka ciekawostek:
1. Narracja w tym komiksie jest prawie wyłącznie w formie myśli Supermana, co tworzy ciekawy styl.
2. Superman w ciemnym stroju i masce- tego nie widuje się zbyt często.
3. Normalnie Superman i Batman są rówieśnikami, ale tu Bruce Wayne już siwieje, podczas gdy Kal-El jest zaledwie młodzieńcem.
4. Lex Luthor wygląda jak swoja sklonowana wersja z regularnej serii. To jednak łatwo można zrozumieć- w końcu jest prawą ręką Jor-Ela, a dla wiernego sługi można użyczyć nieco kryptońskiej technologii.


3 komentarze: