piątek, 12 października 2018

Just Imagine

"Just Imagine" to specjalna, elseworldsowa seria komiksów stworzona przez Stana Lee, osadzona w odmiennym wszechświecie. Stan wybrał największych bohaterów DC, zmienił im wygląd, pochodzenie i stworzył nowy, własny świat.
Co by było gdyby:
Superman- był obcym policjantem negatywnie nastawionym do samej Ziemi, który przybył tu ścigając groźnego przestępce ze swojego świata? Wonder Woman była córką peruwiańskiego sędziego z miasteczka zżeranego korupcją, wybraną przez boga Inków, by nieść nadzieje niewinnym? Batman- był niesłusznie skazanym więźniem, a później zapaśnikiem, który postanowił walczyć ze zbrodnią? Flash była nastoletnią córką genialnego naukowca, która staje na przeciw przywódczyni gangu pragnącej podróżować w czasie? Green Lantern był profesorem archeologii, obdarzonym szmaragdową mocą przez święte drzewo Yggdrasil, by pomagać ludzkości na ulicach miast i w trudniejszych chwilach? Aquaman- był studentem biologii morskiej, którego molekuły, pod wpływem dziwnego wypadku, mogły się łączyć z wodą? Catwoman- była modelką, obdarzoną kocią zręcznością, postanawiając walczyć z groźnymi przestępcami chcącymi okraść bank? Robin- był wychowankiem sierocińca i złodziejem? Shazam- tworzyło duet agentów Interpolu, z których jedno z nich zostało obdarzone przez Merlina możliwością zmiany kształtu w latającego potwora? Sandman- był astronautą, który zyskał zdolność przechodzenia między rzeczywistościami?
Każda historia cechuje się bogatym, przygodowym scenariuszem, ale część posiada też pewne dodatkowe refleksje. W historiach obserwujemy również rosnącą w siłę mroczną świątynię tajemniczego wielebnego Darkka, który ma własne plany względem świata i niektórych bohaterów. Kim on jest? Czy uda się go pokonać? Co bohaterowie zrobią, gdy będą musieli połączyć ze sobą siły względem zagrożenia, któremu tylko razem mogą stawić czoła?
Miłośnicy Elseworldsów powinni pokochać tą serię i z ciekawością czytać historie każdego bohatera, mocno różniącego się od tego, co znamy z regularnych serii!
Seria składa się z 13 komiksów. Kolejność czytania jest dowolna, z wyjątkiem tego, że dopiero na końcu należy czytać według kolejności komiksy "JLA", "Secret files and origins" i "Crisis".
Informacja z Sierpnia 2018: "JLA" z tej serii kończy tzw. "pierwszą falę". Ten komiks można już czytać po zapoznaniu się z pięcioma innymi przedstawionymi głównymi bohaterami. Poza tym, czytanie jest nadal dowolne i możnaby przeczytać komiks z "drugiej fali" (których jeszcze nie ma) przed jakimś komiksem z "pierwszej fali".
PIERWSZA FALA:
Mediafire:
4 shared:
DRUGA FALA:
Mediafire:
4 shared:

10 komentarzy:

 1. Bardzo śliczne dzięki ;););)

  OdpowiedzUsuń
 2. dzięki za kolejną porcję lektury!

  OdpowiedzUsuń
 3. Witam! Kiedy kolejne części?

  OdpowiedzUsuń
 4. Myśłałęś kiedyś o przetłumaczeniu The Death of Superman i Reign of the Supermen w całości? Albo Batman: Knightfall, Knightquest i KnightsEnd? Czy jednak za dużo przy tym roboty:)

  OdpowiedzUsuń
 5. To wszystko już zostało przetłumaczone i nawet wydane przez Tm-Semic w latach '90:)
  Tu masz wszystkie polskie Supermany Semica:
  https://www.mediafire.com/folder/48bewalgpm3z6/Tm-Semic
  Doomsday zaczyna się od 5/95 (czyli od pozycji 54-Sup-05-1995 w liście z tego zestawu) po nim następuje Pogrzeb Przyjaciela i Rządy Supermenów. Oczywiście kilka historii zostało pominiętych, a Pogrzeb przyjaciela nieco potraktowany trochę po macoszemu, ale większość jest. Tu masz jeszcze przetłumaczoną przeze mnie historię, której wcześniej Semic nie tłumaczył:
  https://burywilk.blogspot.com/2011/07/superman-pogrzeb-przyjaciela-poczta.html
  Batman jest podany w kilku linkach w temacie Komiksy-Wydania polskie- Batman tm Semic na forum E-komiksy.
  Knightfall jest od 8/95
  Miłego czytania:)

  OdpowiedzUsuń