środa, 28 lutego 2018

Wonder Woman - Powrót Dewastacji

Dewastacja, mroczne odbicie Wonder Woman i jej jeden z najgroźniejszych przeciwników powraca! Tym razem nie zamierza walczyć z Amazonką fizycznie, ani doprowadzić do wojny światowej, ale jej plan jest równie diaboliczny. Najpierw zamierza wykorzystać i podkopać wiarę Diany, że w każdym może być coś dobrego, a następnie postanawia porwać podopieczną księżniczki- Wonder Girl, Cassandrę Sandmark- zniszczyć jej życie, po czym manipulacjami skierować przeciwko swojej nauczycielce doprowadzając do tego, by Cassie zaatakowała, a następnie zabiła osobę, którą najbardziej szanuje- czyli samą Dianę. I kolejne elementy swoich posunięć Dewastacja rozgrywa po mistrzowsku, wręcz jak na szachownicy. Walka o psychikę młodej dziewczyny rozegra się na płaszczyźnie rzeczywistości, iluzji i w jej własnym wnętrzu. Fabuła jest genialnie poprowadzona, a rozwój wydarzeń na każdym kroku zaskakuje. Rysunki z pierwszych dwóch tomów stoją na bardzo wysokim poziomie i przyciągają wzrok, a postacie miejscami wyskakują z kadrów.
Jeśli chcecie kilkuczęściową opowieść, która na każdym kroku Was wciągnie i zaskoczy, to jak najbardziej polecam tą.
Przed zaczęciem czytania tej sagi sugerowane jest zapoznanie się wcześniej z sagami "Dewastacja" (TUTAJ) i "Boska wojna" (TUTAJ). Chronologicznie opowieść ta następuje po "Wirusie Pandory", choć znajomość tej ostatniej do tej historii nie jest niezbędna.
Mediafire:
4 shared:

8 komentarzy:

 1. Wielkie dzięki za kolejną fajną translację :D

  OdpowiedzUsuń
 2. Wilku, czytam sobie Wonder Woman od Ciebie i naprawdę chce Ci bardzo podziękować za Twoją pracę bo dzięki niej mogę poznać te świetne historie.
  Właśnie przeczytałem sobie "Secret Files i Origins" i mam takie pytanie: czy któreś z opowiadanych tam historii, a dotychczas pominiętych masz zamiar w przyszłości przetłumaczyć? Bo motyw śmierci Hermesa, walki z Neronem czy wątek oszustwa Hipolity na turnieju wydają się bardzo ciekawe i fajnie byłoby je w przyszłości poznać.
  Pamiętam, że teraz tłumaczysz zeszyty 158-163, po nich być może będzie "Raj odzyskany" (mam szczerą nadzieję na tą pozycję), ale fajnie by było też jakby w przyszłości chociaż cześć z tych kluczowych przygód Diany została przetłumaczona.

  OdpowiedzUsuń
 3. Co do wcześniejszych historii- niczego nie wykluczam, ale też nie gwarantuję. hermes zginął w czasie crossoveru "War of the gods" (nie mylić z sagą Godwar- Boska wojna), który dotyczył nie tylko Wonder Woman. Tam było dość dużo komiksów i naprawdę dużo zamieszania. Może kiedyś się tym zajmę, ale wymaga to naprawdę czasu i jest tego dużo, nieźle pokręcone.
  Wątek Nerona masz częściowo przywołany w "Smierci i wyniesieniu". Ale na pewno nie będę tłumaczyć tego jak Amazonki trafiają do piekła- w ogole wizja demonów i diabłów zupełnie mi w komiksach WW nie pasuje. Więc wydarzeń, które doprowadziły do śmierci Diany nie przetłumaczę- wolałem pokazać sam jej moment śmierci i wczesniej, jak jej przyjaciele i bohaterowie walczyli o ocalenie jej, oraz jej transformację.
  Wątek powtórzonego turnieju i wybór Artemis na nową WW i konsekwencje tych wydarzrń... No trudmo powiedzieć. Może kiedyś.
  Na oslodę dziś ostatnia część "Powrotu Dewastacji" i mam nadzieje, że Tobie i nnym się spodoba, jak poprzednie części:)

  OdpowiedzUsuń
 4. Heyka Wilku zrobisz może Translacje ze ślubu Clack Canary i green Arrow,Clarka kenta i Lois Lane oraz nadchodzącego ślubu Batmana i Catwoman

  OdpowiedzUsuń
 5. Black Canary i Green Arrow- pisz bardziej do Tima. Arrow to jeden z jego ulubionych bohaterów. O ślubie Batmana i Catwoman pierwszy raz słyszę- to było w regularnej serii? Nie w jakimś Elseworldsie, albo przypomnieniu Ziemi 1 rodem z Infinity Crisis?
  Natomiast co do Clarka i Lois to temat trudny. Ogólnie uważam to za słaby komiks i zmarnowany potencjał, ale wiem, że wielu chciałoby to jednak zobaczyć, więc może kiedyś. Ale nie w najbliższym czasie.

  OdpowiedzUsuń
 6. Oczywiście dziękuję za dokończenie kolejnego projektu z WW.

  Wilku, ślub Batman i Catwoman albo zaraz będzie albo dopiero co był w serii Batman z Rebirth autorstwa Toma Kinga. Najpierw Batman oświadczył się Catwoman, potem ona długo zastanawiała się aż w końcu dała mu twierdzącą odpowiedź.
  Ale tą serię wydaje Egmont, więc jakiś rok, półtora przeczytamy to po Polsku :)

  OdpowiedzUsuń
 7. Wilku przeczytałem już wszystko z WW co przetłumaczyłeś (świetnie się przy tym bawiąc - dzięki raz jeszcze).
  Pomiędzy Powrotem Dewastacji, a wydanym w WKKDC Rajem utraconym jest 5 zeszytów - czy mogę teraz przejść do Raju utraconego? Czy w tych 5 zeszytach będzie działo się coś ważnego i powinienem czekać aż je przetłumaczysz zanim przeczytam Raj ultracony???

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Witaj. W komiksie, który następuje po zaraz po "Powrocie Dewastacji" będą wielkie zmiany dotyczące samej cytadeli Diany- Wonderdome. Ale "Raj utracony" na dobrą sprawę rozgrywa się na Themyskirze, więc nie musisz czytać innych komiksów, by zacząć czytać jego:)

   Usuń