wtorek, 11 lipca 2017

Tm-Grumik Superman 02

Jakby ktoś nie zauważył tej pozycji na stronie Grumika, dodaję i tutaj:)
Cat Grant w towarzystwie jej syna Adama i Jimmy'ego Olsena zostaje uwięziona przez militarystyczną frakcję bez kontaktu z zewnętrznym światem. Tymczasem poważnie ranny Superman trafia do szpitala, gdzie odwiedzają go Lois Lane i Clark Kent... CO TAKIEGO?! Jak Clark Kent może odwiedzać Supermana?! No właśnie!:) Jak to możliwe dowiecie się w tej historii i jaki ma to związek z tym, co dotyczy Cat.
W drugiej historii w tym albumie otrzymamy na początku pełne wyjaśnienie jak doszło do tego, że Clark i Superman nie byli tą samą osobą, a człowiek ze stali udaje się na "randkę z aniołem":) I nie, nie będzie to Lois! A po drodze pojawi się gościnnie Batman, by po raz pierwszy stwierdzić, że Clark to Superman (jednak!)!
Tak więc moc wydarzeń w tym albumie w dwóch historiach do czytania!
Tłumaczenie przygotował dla Was niniejszy podpisujący się pod tymi słowami Tm-Wilk:)
Agent J-23, o znaczy się j13 przygotował grafikę:)
A Gruumsh, j13 i Cody zrobili korektę:)

4 komentarze:

 1. Czy istnieje jakiś komiks w którym caly czas jest clark kent bez przebierania się za supera?

  OdpowiedzUsuń
 2. Clark to Superman (zazwyczaj:) ), więc prędzej, czy później, choć na chwilę się przebiera.
  Ale jeśli chcesz komiksy, w których jest bardziej ukazany jako Clark, a jako Superman tylko epizodycznie, to mogę Ci polecić kilka z moich tłumaczeń:
  "Odyseja"- opowiada o wyprawie Clarka do Azji i początkach, jak rozwijają się jego moce- jeszcze nie nosi kostiumu, nie licząc pierwszych i ostatnich stron rozgrywających się w przyszłości. Bardzo dobry komiks.
  "Twarzą w twarz z wczoraj"- gdzie Clark odwiedza w szpitalu dawnego kolegę z czasów nastoletnich, który znajduje się tam od lat w śpiączce od czasu wypadku samochodowego. Jest pokazana ich młodość oraz bardzo ważne przesłanie, o którym mam wrażenie, że wielu ludzi na ulicach niestety nie pamięta: "po alkoholu nie prowadź auta!"
  "Nazywają to Slamsami Samobójców"- piękna i poruszająca historia, w której Clark pisze reportaż o dziewczynce ze slamsów, która jest świadkiem morderstwa. Co prawda na kilku pojedynczych stronach pojawia się w kostiumie, ale głównie działa jako Clark.
  "Utracona miłość"- pierwsza historia o Lori Lemaris i jej związku z Clarkiem. Nie licząc pierwszych i ostatnich stron, Clark jeszcze nie działa w kostiumie i jest wtedy na studiach.
  "Świat Metropolis 03 - Pan Kent przybywa do Metropolis"- początki Clarka na studiach, jeszcze bez kostiumu, choć swoimi mocami czasem różne rzeczy wyczynia, np. wyostrza sobie ołówki do pisania, czy szybciej pisze testy:)
  Cała seria "Zerwane zaręczyny". Co prawda dużo tam kostiumowego Supermana, ale sednem są relacje Clarka z Lois, więc może Cię to też zainteresuje.
  I jeszcze przypominam sobie komiks Grumika Superman/Batman (ale nie pamiętam teraz który)- Clark prowadził śledztwo w Gotham m.in. przeciw Jokerowi i korupcji prasy- też działał bardziej jako reporter, niż Superman.
  Mam nadzieję, że te informacje były choć trochę pomocne:)

  OdpowiedzUsuń
 3. ZAJEBISTĄ robotę robisz graty

  OdpowiedzUsuń