piątek, 11 listopada 2016

Tm-Grumik Superman 01 (Mumia uderza, Ostatnich pięciuset)

Ten projekt rodził się ponad dwa lata i już miejscami traciłem nadzieję, że się pojawi. Ale jest, co napełnia mnie radością. Pierwszy Superman zrobiony we współpracy mojej i Grumika!
Komiks, który macie przed oczami, pochodzi z najwcześniejszych komiksów z Supermanem po Kryzysie na Nieskończonych Ziemiach, autorstwa niezapomnianego Johna Byrne'a prosto z roku 1987.  Składa się z dwóch powiązanych ze sobą historii. Superman udaje się do Ameryki Południowej, gdzie naukowcy odkrywają podziemne miasto starsze, niż jakakolwiek ludzka cywilizacja. Na miejscu jest też Lois. To miało być wielkie odkrycie, ale pozbawione większych zagrożeń. Wszystko się zmienia, gdy uczeni uruchamiają pewien starożytny mechanizm i budzą... no właśnie kogo? Tego oraz jakie przedwieczne tajemnice i zagrożenia się pojawiły dowiecie się wewnątrz tego komiksu!
Plus: o czym śni Superman:)
Zapraszam do czytania! Być może za kilka miesięcy będzie coś jeszcze we współpracy z Grumikiem;)
tłumaczenie: Bury Wilk
grafika: fatal77 & j13
koretka: fatal77, master bruce, cody

11 komentarzy:

 1. Super! I te niebieskie strony klubowe.. Poczułem się jak za starych dobrych czasów. Z niecierpliwością czekam na więcej.

  OdpowiedzUsuń
 2. Cieszę się, że ta pozycja sprawiła Ci przyjemność:) Strony klubowe to pomysł Grumika.
  Dzisiaj co prawda nie kolejny komiks we współpracy z Grumikiem, ale za to kolejny Superman, choć z cyklu Ostatecznej Nocy:)

  OdpowiedzUsuń
 3. Bury Wilku, wziąłbyś pod lupę event Dead Heat z Flash vol2?

  OdpowiedzUsuń
 4. Ciąg dalszy runu Byrne'a znanego z semicowskich wydań 1/90-5/91. Dzięki.

  OdpowiedzUsuń
 5. Ech, czasy Tm-Semica i Johna Byrne'a, aż się łezka w oku kręci. Sądziłem, że to siła nostalgii, ale czyta się nadal świetnie, coś w tym jest więcej. Serdeczne podziękowania, trzymam kciuki za więcej takich projektów!

  OdpowiedzUsuń
 6. Dziękuję za Wasze komentarze:) To trzeba będzie znowu coś o Byrne'ie pomyśleć:)
  W odpowiedzi na pytanie co do Flasha, nie czytałem tego, więc nie będę tłumaczyć, a tłumaczę tylko te historie, które przeczytałem i mi się spodobały. Ale w "Ostatecznej Nocy" znajdziesz jeden komiks z Flashem, może Cię zainteresuje.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Dziękuję za odpowiedź i rekomendację, ale nie przepadam za eventem "Ostateczna Noc", nie trafia w mój gust, budowany na historiach o Batmanie. xD Niemniej jeszcze raz dziękuję i pozdrawiam, jesteś świetny w tym, co robisz. :)

   Usuń
  2. Dziękuję za miłe słowa, choć nie do końca rozumiem Twój komentarz. Owszem ten crossover dotyczy też Batmana, ale jego udział tam jest dość znikomy, już Superman ma tam znacznie, ale to znacznie więcej do powiedzenia, nie wspominając o innych bohaterach. Też nie powiedziałbym, że zgaśnięcie słońca i zagrożenie dla przetrwania całej planety, to coś w stylu historii o Batmanie. Chyba, że masz na myśli szabrowników i bandytów, oraz takich, którzy chcą przetrwać po trupach, ale do celu, ale taka tematyka się trafia czasem chyba w każdym tego typu komiksie. Ale każdy ma swój gust, więc do czytania nie zmuszam.

   Usuń
 7. Mam propozycje komiks camelot 3000 rysunki i treść mega

  OdpowiedzUsuń
 8. o rany powrót do pięknych czasów Tm-Semic :) Podziękowania dla Wilka:)Może kiedyś jakiś Batman od TM-Wilk/Grumik/Semic?

  OdpowiedzUsuń
 9. Batman we współpracy z Grumikiem chyba nie, ale ode mnie za jakiś czas będzie:)

  OdpowiedzUsuń