sobota, 17 września 2016

Ostateczna Noc

Przybyła z kosmosu tajemnicza kobieta Dusk rozpaczliwie stara się ostrzec światy, które odwiedza przed kosmicznym organizmem/fenomenem zwanym Pożeraczem Słońc, który żywi się energią słoneczną wysączając różne gwiazdy. Planeta Tamaran ignoruje jej ostrzeżenie i ją samą traktując, jako tą, która przynosi ze sobą zagrożenie, przez co płaci za to cenę. Następna w kolejności jest Ziemia... Ten świat posiada jednak zdeterminowanych ludzi i bohaterów dysponujących niezwykłymi mocami oraz pomysłowych naukowców. Wydaje się przez chwilę, że zagrożenie można zażegnać. Niestety próba zapobieżenia katastrofy zawodzi...
Ziemskie słońce gaśnie. Nad Ziemią zapada ostateczna noc...
Wraz z tym nadchodzi powrót epoki lodowcowej. Bohaterowie i naukowcy łączą siły, by za wszelką cenę rozpalić słońce na nowo, zanim dla całej Ziemi na dobre już będzie za późno...
W katastrofie, która dotyka całą planetę, gdy wszelkie ziemskie istnienie może się skończyć w przeciągu nawet dni, ludzie ujawniają różne cechy i zachowania w czasie takiej próby. Są tacy, którzy pracują i działają dla innych bez względu na przeciwności i zagrożenie, tacy, którzy pomagają innym i ujawniają niezwykły i godny podziwu heroizm. Niestety, dużo częściej też pojawiają się szabrownicy, złodzieje i ci, którzy uważają, że skoro świat się kończy nie muszą się już trzymać żadnych zasad...
Choć moce Supermana gwałtownie zanikają, musi udowodnić, że on i inni bohaterowie wciąż mogą być inspiracją dla innych bardziej, niż kiedykolwiek.
Gdy na scenie pojawia się nikomu nieznany młody bohater Ferro oraz nieoczekiwanie powraca upadły Hal Jordan, teraz Parallax, nikt nie potrafi przewidzieć jaki ci dwaj wywrą wpływ na wydarzenia...
"Final Night" to jeden z ciekawszych crossoverów DC, gdzie bohaterowie zmierzają się nie tylko z wizją zagłady Ziemi i wszelkiego życia, ale też z godziną próby dla całej ludzkiej rasy. Czy uda im się uratować Ziemię i być inspiracją dla tego, co w ludziach najlepsze, na przekór przeciwnościom...?
Poniżej kolejność czytania Final Night w moim tłumaczeniu. Pogrubieniem i krzyżykiem zaznaczyłem pozycje absolutnie obowiązkowe dla zrozumienia fabuły. Bez pogrubienia są pozycje, które nie popychają co prawda do przodu rozwoju fabuły dla całego crossoveru, ale są warte przeczytania i dają do myślenia. Wszystkie główne numery opowieści mam w planie przetłumaczyć, ale nie wszystkie komiksy z tego cyklu w ogóle. Tutaj jest lista tych, które najprawdopodobniej będą.
Final Night 01 Armageddon #
Final Night 02 Chaos #
Adventures of Superman 540 #
Final Night 03 Shallow graves #

Action comics 727
Detective comics 703
Superboy v3 033
Flash v2 119
Parallax 01 #
Man of steel 62
Legion of super heroes v4 086
Final Night 04 Emerald Dawn #
Green Lantern v 3 081 #

Mediafire:
4shared:

10 komentarzy:

 1. WOW!!!Aż mnie zatkało!Dzięki ;D

  OdpowiedzUsuń
 2. Wilkie dzieki :D A tak z czystek ciekawości. Tłumaczysz tylko komiksy DC czy kiedyś pojawi się coś od Marvel?

  OdpowiedzUsuń
 3. Cieszę się, że sprawiłem Wam radość rozpoczęciem tej serii:)
  Odpowiadając na pytanie: głównie z DC, ale nie tylko- znajdziesz u mnie wspólnie zrobionego Indianę Jonesa z Riguaną, z którym nawiasem mówiąc mamy jeszcze dwa projekty w toku i Atenę z Dynamite. Co do Marvela jest szansa na "DC vs Marvel 2 All Access", ale jeszcze nie teraz. Może kiedyś też "Superman/Fantastic Four" i kto wie, czy nie "Batman/Kapitan America"- ale na pewno nie w najbliższym czasie i te dwie ostatnie pozycje to na razie "może":).

  OdpowiedzUsuń
 4. Miło czytać ponownie komisy z ES-em. Widzę, że brakuje w spisie Superman #117. Będziesz ten numer tłumaczył?
  Pozdrawiam Dominik.

  OdpowiedzUsuń
 5. Odpowiadając na ostatnie pytanie: nie, ponieważ z komiksu, o którym mówisz wątek Final Night (a bardziej na zasadzie odwołania do tego, że coś się dzieje ze słońcem) jest ukazany tylko na dwóch ostatnich stronach. Ale z Supermana będzie jeszcze jedna historia, nie licząc obecności tego bohatera w czwóreczce głównej serii i w "Legion of Super-Heroes" i "Green Lanternie". W najbliższym czasie z kolei pojawi się taki jeden uszatek:)

  OdpowiedzUsuń
 6. bury wilku czy grupa translacyjna cfc przestała istnieć ? od wczoraj nie ma z nimi kontaktu

  OdpowiedzUsuń
 7. już sĄ cfc mieli AWARIE

  OdpowiedzUsuń
 8. Znów nie ma cfc co oni tacy awaryjni

  OdpowiedzUsuń
 9. Tak żartobliwie mówiąc, może ich też ogarnęła Ostateczna Noc?:) A na poważnie, to pewnie jakieś problemy z hostingiem (mają na darmowym- te w systemie blogspot też są darmowe, ale Google dba, by działały płynnie- oni mają na jakimś niestandardowym). Albo może w nocy modyfikują szatę graficzną? Na pewno wrócą, bez obaw:)
  A ode mnie dziś macie kolejną historię, tym razem za Batmanem:)

  OdpowiedzUsuń