niedziela, 12 czerwca 2016

Elseworlds Finest - Superman i Batman

Lata 20 XX wieku. Mówi się, że znane starożytnym Grekom miasto Argo zostało stworzone przez talizman wielkiej mocy zwany boskim kamieniem. Profesor Lang fascynuje się tym miastem i jest pewny, że istniało ono naprawdę, a teksty, które znajduje mają go do niego doprowadzić. Niestety profesor zostaje porwany przez tajemniczych ludzi z Bliskiego Wschodu. By go odszukać, jego córka Lana wyrusza w daleką podróż. Towarzyszą jej jej przyjaciel z dzieciństwa, Clark Kent o szlachetnym sercu, młody Jimmy Olsen, a także dołącza cyniczny łowca przygód Bruce Wayne. Trop prowadzi do Egiptu i tajemniczego kultu śmierci dowodzonego przez niebezpiecznego Ra's Al Ghula, który pragnie posiąść tajemnice Argo. Za nimi podąża jeszcze jedna, tajemnicza postać... Czy uda się uratować profesora? Czy Argo naprawdę istniało, a jeśli tak, jakie tajemnice w sobie skrywa?
Opowieść ta dużo bardziej przypomina przygodówki z Indianą Jonesem, niż tradycyjne historie z superbohaterami.
W podróży z Ameryki przez Francję, Egipt i dalej niż sądzą bohaterowie, zwłaszcza Clark i Bruce przejdą przemianę zdając sobie sprawę, kim naprawdę są. Świetna narracja Lany i jednocześnie ciekawie ukazane pewne nawiązania do komiksów z regularnych serii, ale też mamy intrygująco i nieszablonowo pokazane relacje i odmienności bohaterów. Clark charakterem i osobowością bardzo przypomina swój pierwowzór z regularnych serii. Nie jest jednak Supermanem i nie do końca zdaje sobie sprawę ze swoich niezwykłych zdolności, choć je posiada. Bruce startuje z jeszcze dalszego poziomu względem komiksów z regularnych serii- jest cyniczny, arogancki, zarozumiały i jak się wydaje teraz goni tylko za pieniędzmi i przygodą. A jednak obaj dowiedzą się, że nie są tylko tacy, jak im się wydawało.
To niezmiernie ciekawy komiks oferujący inne spojrzenie na bohaterów, a jednocześnie będący w interesujący sposób skonstruowaną przygodówką.
Podziękowania za korektę dla Gedinazgula!
 
 Mediafire:
4 shared:

2 komentarze:

  1. Całkiem ciekawy komiks.Dzięki :)

    OdpowiedzUsuń
  2. Cieszę się, że się podobał:) W najbliższym czasie będzie jeszcze druga część:)

    OdpowiedzUsuń