czwartek, 24 grudnia 2015

Powrót forum E-komiksy

Witajcie komiksiarczycy!
Większość z nas odczuła stratę naszego forum komiksowego E-komiksy. Przez najbliższe miesiące po jego zniknięciu robiłem wszystko co mogłem, by rozwiązać zagadkę jego zniknięcia i doprowadzić do jego przywrócenia. Niestety nie udało się to.
Z chwilą, kiedy przestałem mieć nadzieję na powrót naszego forum, obiecałem sobie stworzenie forum komiksowego, maksymalnie przypominające nasze forum e-komiksy. Początkowo jak niektórzy wiedzą stworzyłem samodzielnie forum bazujące na skryptach tzw. php 2 by przemo na darmowym hostingu. Okres testów udowodnił, że forum jest przydatne, ale na darmowym hostingu jednak być nie może bo się zawiesza i czasem pojawia się malowniczy znak "śrubki i klucza" zamiast tego, czego wszyscy chcą, czyli forum komiksowego :) Poza tym, brakowało kilku opcji bardzo przydatnych do życia, jak podziękowania i obserwowania tematu. Nie miałem pojęcia, jak to włączyć, a czytanie jak gmerać wewnątrz plików na serwerze, by jednak to aktywować przyprawiało mnie o ból głowy :(
W końcu kupiłem płatny hosting, a mój kolega informatyk był na tyle miły, by postawić nam tam forum na phpbb3 i co było dla mnie ważne, aktywował zabezpieczenia przeciw botom :) . I instalacja dodatków w razie potrzeby łatwiejsza :) Już działa to, co najważniejsze, łącznie z podziękowaniami, obserwacją tematów i prywatnymi wiadomościami między użytkownikami. I co najważniejsze jest już forum z działami i możliwością rozwoju!
Oficjalnie więc ogłaszam powrót forum komiksowego!
Jest dostępne pod adresem:
http://www.ekomiksy.hekko24.pl
Zapraszam do rejestracji i korzystania z niego!

Tych, którzy się zarejestrowali wcześniej na forum testowym proszę o wykonanie jeszcze jednej rejestracji na tym linku i to już będzie ostatnia i szybka, bez długiego czekania na zatwierdzenie ;)
Niestety wszystkie tematy i posty istniejące na pierwotnym forum E-komiksy zostały utracone, ale mam nadzieję, że wspólnie sprawimy, by nasza komiksowa płaszczyzna istniała i funkcjonowała jak najdłużej i cieszyła większość odwiedzających, odtworzona na nowo, choć pod względem działów i tematów przypominająca pierwowzór i będąca naszym wspólnym forum komiksowym, łączącym wszystkich lubiących "kolorowe zeszyty"!
PS: Przy rejestracji proszę zignorować treść standardowego i nieco bełkotliwego regulaminu dostarczanego ze skryptami forum. Próbowałem zmienić jego treść, ale wtedy traci się możliwość zabezpieczenia przed botami w postaci captchy przy rejestracji, lub pojawia się błąd captcha, dlatego regulamin przy rejestracji na razie wygląda tak dziwacznie:)

6 komentarzy:

 1. Wesołych Świąt, szkoda że nie ma nowych komiksów pod choinkę od Ciebie

  OdpowiedzUsuń
 2. MÓGŁBYM TOBIE DOSTARCZYĆ SPORO ORYGINALNYCH KOMIKSÓW Z MARVELA na blog ekomiksy ale potrzebuję meila , aby je Tobie przesłać .

  OdpowiedzUsuń
 3. 1. Dziękuję za życzenia i nawzajem. Ostatnie komiksy były 17 Grudnia, więc nie tak dawno temu, a wkrótce też coś będzie. Na razie uznaj, że na Gwiazdkę dostaliście ode mnie forum:)
  2. Ale po co masz mi przesyłać linki do komiksów? Możesz sam stworzyć temat na forum i je w nim umieścić, do czego, jak i aktywności na forum Cię serdecznie zapraszam. Dział Marvela już tam istnieje w komiksach oryginalnych, więc wystarczy tylko w nim stworzyć temat.

  OdpowiedzUsuń
 4. Najlepszego :) I dzieki za ciągłe przypominanie jak to sie fajno kiedys do kiosku stało po komiksy tmsemica itp :)

  OdpowiedzUsuń
 5. Dziękuję:) No to dzisiaj kolejny "Superman" w prezencie ode mnie:)

  OdpowiedzUsuń
 6. Aaaaaaaaaa! Najlepszy Mikołaj w 2015 :)

  OdpowiedzUsuń