wtorek, 6 października 2015

Zawieszone i nie pozycje na moim blogu

W związku z planami Egmontu z 3 Października 2015 r w sprawie wydania serii "JLA" od 1997 roku, z mojego bloga znikają linki do pozycji:
JLA - Hiperklan,
JLA - Kobieta jutra
JLA - Klucze do królestwa.
Pozostają komiksy, których jak rozumiem Egmont nie ma obecnie w planach, ale gdyby to się zmieniło te pozycje także zostaną usunięte:
"JLA 80 page giant 01"
"JLA - Jednoosobowa Liga"
"JLA - Stworzeni równi" (Elseworlds)
"JLA - Duchy"
"JLA - Masa krytyczna"
Z planów zawieszam: "JLA - Rock of ages"  (JLA 10-15) co miało być w dalszej przyszłości z reg. serii "JLA", ale jeszcze podtrzymuję, chyba, że będzie informacja, że te komiksy też mają być wydane:
"JLA 80 page giant 02"
"JLA - Foreign bodies"
"JLA - The Nail" (Elseworlds)
Ponadto dokładam do tych ostatnich jako plan pozycji: "JLA - Shogun of steel"

5 komentarzy:

 1. Fajnie, że Egmont sięga po tak stare komiksy, to daje nadzieję, że może i kiedyś jakąś historię z Supkiem z czasów 1986-99 wydadzą(no JLA to też Superman, ale wiadomo chodzi o coś z jego solowych przygód). Pewnie jak już to największe szanse na to ma ,,Man of Steel'' Byrna, co prawda mam to z Tm-Semica, ale bym nie pogardził wersją w twardej na porządnym papierze. ;) W przyszłym roku z całą pewnością muszę kupić ,,Kryzys na Nieskończonych Ziemiach'' od Egmontu..

  OdpowiedzUsuń
 2. Masz rację, to, że Egmont sięga po takie pozycje, to dobra wiadomość. Ale też niewiadomo jeszcze co, poza Hiperklanem Egmont wyda- może być tak, że na tym poprzestanie. Ale może wybierze też historie późniejsze. Na Supermana z tego okresu w ich planach raczej bym nie liczył- choć pomysł wydania "Man of steel" na porządnym papierze w wydaniu zbiorczym mi się podoba:) W każdym razie u mnie co jakiś czas Superman będzie:)

  OdpowiedzUsuń
 3. JLA na pewno wyjdzie kilka pierwszych tomów w wersji Deluxe.

  OdpowiedzUsuń
 4. Bury Wilku, a przekonałeś się już do ,,Dead Again'' by umieścić to w planach na przyszły rok?
  Co do odpowiedzi na moją wypowiedź(pisze to ta sama osoba co w pierwszej wypowiedzi w tym wątku) to fakt, szanse na wydanie czegoś z Supka z tamtych czasów są minimalne, pewnie jak już to może kiedyś wydadzą nowsze ,,Birthright'' lub ,,Secret Origin'' co w żaden sposób mnie człowieka wychowanym na wersji Supka z Tm- Semica nie zadowoli. W sumie muszę powiedzieć, że o ile np. Batmana, Wonder Woman czy ze stajni Marvela Pajaką mogę czytać nowsze przygody, tak sentyment do wersji Supermana z tamtych czasów nie pozwala mi się cieszyć nowym Supkiem(co poradzę na to, że to moja ulubiona postać, ALE w wersji z tamtych lat :P)...

  OdpowiedzUsuń
 5. "Dead again" będzie w przyszłym roku, ale jeszcze nie ogłaszam oficjalnych planów, na razie niech się wyczerpią te pozycję, które są jeszcze w planach:) Zgadzam się, że Superman semicowy miał najlepszy klimat, te późniejsze komiksy jakoś nie robią na mnie takiego wrażenia (wyjątkiem jest "Uziemiony" przetłumaczony przez Ookami-Reunion). Natomiast być może ucieszy Cię, że będę też kontynuować dużo Wonder Woman, i to właśnie z tego wczesnego okresu równoległego do semicowego Supermana. Uważam, że tak, jak Byrne mocno rozwinął postać Supermana i tworzył ciekawe scenariusze (choć jego następców z lat '90 też doceniam), to Perez ustawił bardzo wysoko poprzeczkę dla wczesnej serii Wonder Woman- komiksy są żywe, pełne ciekawych scenariuszy i refleksji, a jednocześnie dobrze skonstruowanej fabuły. W każdym razie w najbliższym czasie będzie właśnie Amazonka, ale żeby było ciekawie, to w sadze, która wkrótce będzie, pojawi się... Lois Lane, a i pewien znajomy Kryptończyk na chwilę również tam zawita:)

  OdpowiedzUsuń