poniedziałek, 24 listopada 2014

Elseworlds - Batman - Księga umarłych

14 tysięcy lat wcześniej goście z kosmosu przybywają na Ziemię i przyśpieszają rozwój człowieka. Gdy jednak wielki kataklizm zagraża naszej planecie, przywódca ekspedycji Ozyrys postanawia stworzyć plan, dzięki czemu ludzie otrzymają kiedyś dar mądrości, który może ich uchronić przed następnym kataklizmem, ale tylko, jeśli staną się tego godni. Bezwzględny Set postanawia jednak przeszkodzić jego misji...
Teraźniejszość.
Doktor Sheila Ramsey odkrywa, że z mitologii o bogach Egiptu został wymazany tajemniczy bóg-nietoperz Nekhrun i wierzy gorąco, że istnieje równie tajemnicza egipska hala zapisów, która może zawierać "mądrość bogów". Przekonuje Bruce'a Wayne'a do swoich teorii i do zorganizowania wspólnego wyjazdu do Egiptu. Bruce jest synem archeologów zamordowanych wcześniej właśnie w wyniku zbliżenia się do tego samego sekretu, dlatego też pragnie odkryć powód ich morderstwa, a wskazówką do tego może być tajemniczy kartusz z symbolem nietoperza. Szybko okazuje się, że Sheila i Bruce natykają się na coś, co może wstrząsnąć światem. Ktoś jednak bardzo chce im przeszkodzić w dotarciu do prawdy i nie cofnie się przed niczym...
Czy w dalekiej przeszłości Ozyrys przekazał ludzkości swój wielki dar, czy Set mu jednak w tym przeszkodził? Czy tajemniczy Nekhrun stanął po stronie ciemności, czy światła? Czemu ktoś chce ukryć prawdę? Co oznacza pradawna tajemnica dla ludzi żyjących obecnie?
Oto historia trochę mniej konwencjonalna w klimatach Batmana, ale powinna zainteresować tych, którzy lubią elementy starożytne powiązane z twardym SF. Nie zabraknie tu jednak też kryminalnego śledztwa, tylko, że w odróżnieniu od komiksów z regularnej serii, Batman tropi tu starożytny sekret z przeszłości powiązany ze śmiercią swoich rodziców.
"Powiedzieli, że nasza cywilizacja była pierwszą tak zaawansowaną na Ziemi. Powiedzieli, że Atlantyda była tylko mitem. Powiedzieli, że bogowie nigdy nie przybyli z niebios. Powiedzieli, że nie było boga-nietoperza. Powiedzieli, że Sfinks i piramidy mają tylko 4500 lat. Powiedzieli, że nie ma żadnych konspiracji, ani wielkich sekretów. Powiedzieli, że świat się nie skończy w roku 2012.
MYLILI SIĘ..."
Podziękowania dla Gedinazgula za korektę!
Mediafire:
4 shared:

8 komentarzy:

 1. Zajebisty jesteś, serio :)

  OdpowiedzUsuń
 2. Proponuje dodać notkę z którego roku są komiksy.

  OdpowiedzUsuń
 3. W przypadku Elseworldsów, rok wydania chyba nie ma specjalnego znaczenia. Ale ok- rok 1999. Zauważ, że DC bardzo często jak nie podaje roku wydania na okładce, to czyni to w stopce małym drukiem na pierwszej stronie, lub stronie tytułowej, choć łatwo tego nie zauważyć. Tutaj jest w ostatnim akapicie w stopce redakcyjnej na pierwszej stronie po okładce.

  OdpowiedzUsuń
 4. Komiks bardzo interesujący, ale ciężko czyta się twoje tłumaczenie.
  Mogę pomóc przy następnym numerze, zajmując się korektą.
  Pozdrawiam, mambo1
  Mój mail to: mambo3@o2.pl

  OdpowiedzUsuń
 5. Czemu ciężko? Wydaje mi się, że wszystko jest dość czytelnie napisane i zdania są poprawne stylistycznie. Następny numer już jest zrobiony i podobnie jak w pierwszym korektę już zrobił Gedinazgul. Ale za propozycję dziękuję, może kiedyś się do Ciebie zwrócę. Działasz może na scenie translacyjnej?

  OdpowiedzUsuń
 6. Należę do CFC. Gdybyś potrzebował korekty, to śmiało pisz na podany powyżej mail.
  Pozdrawiam.

  OdpowiedzUsuń
 7. czy to zamknięta całość? czy będą jakieś inne numery?

  OdpowiedzUsuń
 8. Tak, to zamknięta całość składająca się z tych dwóch części.

  OdpowiedzUsuń