środa, 2 lipca 2014

Świat Metropolis

Seria ta to cztery opowieści dziejące się w tytułowym mieście i dotyczącym czwórki ludzi z Daily Planet i ich losów w przeszłości.
Pierwsza opowieść pokaże Perry'ego White'a, który powraca do domu po długiej nieobecności po wojnie z Wietnamem. Na miejscu odkrywa, że człowiek, którego uważał za przyjaciela uwiódł kobietę, którą on kochał... Perry musi się też zmierzyć z tym, że Lex postanowił wyrzucić Daily Planet na śmietnik historii. Historia ta znakomicie pokazuje tych dwóch różnych od siebie mężczyzn- Perry'ego, szczerego, uczciwego, walczącego o to, co jest dla niego ważne, i Lexa, cynicznego, zdeprawowanego, manipulującego uczuciami ludzi, którzy mu zaufali.
Druga opowieść zaprowadzi nas w przeszłość Lois Lane, gdy jako nastolatka stara się o pracę w Daily Planet. Perry nie zamierza jednak zatrudniać dzieci, więc Lois usłyszawszy, że Lex Luthor planuje coś wielkiego postanawia go "odwiedzić" troszeczkę nielegalnie dostając się do Lexcorpu i starając się zdobyć dokumenty Luthora. Niestety wpada prosto w łapy "władcy" tego miejsca...
Trzecia opowieść przedstawia losy młodego Clarka Kenta, który podejmuje studia w Metropolis i jego pierwszą pracę. Clark nawiązuje również bliższą znajomość z pewną dziewczyną, a choć nie nosi jeszcze kostiumu, stara się także z ukrycia pomagać swoimi mocami innym ludziom.
Czwarta i ostatnia opowieść pokaże nam przyjaźń pomiędzy Jimmy'm Olsenem i Supermanem i jak ten pierwszy starając się uratować komuś życie wynalazł swój słynny zegarek sygnałowy pozwalający wzywać tego drugiego na pomoc.
John Byrne w najlepszej formie!:)
Mediafire:
4 shared:

5 komentarzy:

 1. Wspaniała niespodzianka. Potwierdzam, seria ma fantastyczny scenariusz. Ponad 20 lat na karku, a dalej daje masę frajdy podczas czytania. Byrne stworzył niezwykle interesujący, spójny świat. Szkoda, że potem odszedł i to był początek staczania się Supcia. Fajnie, że bierzesz się za takie stare perełki.

  OdpowiedzUsuń
 2. Ogromne podziękowania za kolejnego klasycznego Byrne'a! Bury Wilku - tak trzymaj!

  OdpowiedzUsuń
 3. jest jeszcze "World of Smallville", może się skusisz?

  OdpowiedzUsuń
 4. Odpowiedź na ostatnie pytanie:
  przeczytaj moją wymianę komentarzy z Lotarem pod postem "Na krawędzi".jak pisałem "World of Smallville" jest najbardziej zakręcony z tej serii i wymaga znajomości historii manhunterów, by wszystko zrozumieć. Tej serii więc nie będę tłumaczyć. Ale znajdą się i inne ciekawe komiksy (dzisiejszego powyżej tego posta nie liczę, bo to parodia:) ).

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Czytałem tie-iny Supermana do tego eventu i są całkiem niezłe, tworzą odrębną historię, coś jak w Legends, gdzie nie trzeba znać głównej serii by czerpać przyjemność z historii, wszystko co musimy wiedzieć mamy podane. Jakbyś szukał jakiś komiksów do przetłumaczenia to polecam :) Próbowałem też czytać główną serię "Millenium", słabe to było więc odpuściłem.

   Usuń