środa, 19 czerwca 2013

Green Lantern i Green Arrow - Rozjemcy

Hal Jordan przybywa do ogarniętego wojną kraju azjatyckiego, by zgodnie z polityką Ameryki wspierać w samoloty zaprzyjaźniony z USA rząd. Nie mogąc poza tym pomagać oficjalnie stara się pomagać „tym dobrym” swoimi świeżo nabytymi mocami Green Lanterna. Do tego kraju przybywa też ogromnie w tym czasie zarozumiały Oliver Queen pragnąc chronić swoje interesy. Jednak szybko zostaje ranny i wpada w ręce rebeliantów. Wówczas otwierają mu się oczy i odkrywa, co rząd i legalna armia naprawdę robią z ludźmi- a sojuszniczej Ameryki to nie obchodzi, a także, że rebelianci walczą jedynie o własną godność i przeżycie. Green Arrow postanawia chronić rebeliantów i jedyną osobę, która może doprowadzić do zawarcia pokoju. Problem, że Green Lantern przekonany o swojej słuszności jest po przeciwnej stronie... Jeśli Oliverowi nie uda się przemówić Halowi do rozsądku szansa na rozmowy pokojowe zostanie zmarnowana... Oto opowieść o pierwszym spotkaniu i znajomości dwóch bohaterów w świecie i scenerii, w której nie wszystko jest proste. Jest to też opowieść o psychicznym dojrzewaniu i przemianach obu bohaterów, a szczególnie Green Arrowa, który początkowo startuje z poziomu aroganckiego i wyjątkowo zarozumiałego bufona...
 4 shared:
Mediafire:

poniedziałek, 10 czerwca 2013

Batman i Superman - Podziemny świat

Batman odkrywa, że ktoś śledzi Supermana. Przybywa do Metropolis, by wyjaśnić sprawę. Razem z Supermanem biorą udział w ratowaniu ludzi z pożaru i namierzają tajną siedzibę Intergangu. Ale hacker z Integangu zaklina się, że on tylko podpiął się do już istniejącego systemu. Mroczny Rycerz postanawia nie dzielić się tym odkryciem z Supermanem, przekonanym, że już rozwiązali problem, tylko samemu dalej prowadzić śledztwo. Kto i dlaczego śledzi Supermana?
Na uwagę w tym komiksie zasługuje pomysł, że Batman dowiaduje się o Metropolis i Supermanie więcej, niż w danym momencie wie sam człowiek ze stali. Co jednak zrobi z tą wiedzą?
W komiksie mamy akcję przygodową, element śledztwa, nie zabraknie też humoru, jak i wątków refleksyjnych.
Miłego czytania!

wtorek, 4 czerwca 2013

Batgirl - Obłęd udzielony

Wyobraźcie sobie taki scenariusz: Barbara Gordon nie jest córką komisarza Gordona, ale jego... bratanicą! Komisarz cały czas wie, że ona jest Batgirl, ale zwleka ze szczerym powiedzeniem tego. Oto też pierwsze spotkanie Batgirl z Batmanem, która znajduje sposób, by tego drugiego sobie owinąć wokół palca. Jednak może zaistnieć sytuacja, że życie wielu ludzi w tym komisarza Gordona zostanie zagrożone, a Batgirl wtedy przekona się, czy naprawdę jest gotowa by walczyć z przestępczością!
Opowieść stworzona po części przez same obrazy bez słów mówiące często więcej niż słowa, a po części dzięki przemyśleniom wewnętrznym bohaterów, co czyni ten komiks bardzo smakowitym!

  4 shared:
Mediafire: