poniedziałek, 9 września 2013

Legends of DC Universe - 80 Page Giant 02

Komiks ten to bardzo smakowita zbieranina różnych krótszych historii z różnymi bohaterami.
Nie przetłumaczyłem wszystkich historii w nim zawartych, a jedynie te, które uznałem za najciekawsze. Tak więc komiks zawiera następujące historie:
1. Truposz- Pokręceni
Kiedy ktoś zabija pewną osobę z cyrku odmieńców, policji wydaje się, że sprawa jest prosta i już ma winnego. Truposz jednak ma wątpliwości i prowadzi własne śledztwo. Jednocześnie zaczyna zadawać sobie pytanie, co to naprawdę znaczy być odmieńcem? Historia oprócz wątku kryminalnego, bardzo dobrze porusza problem odmienności i bierze też pod uwagę nastawienie do niej tzw. normalnych. Jednocześnie tworzy śmiałe (ale czy fałszywe?) założenie, że każdy z nas pod jakimś względem jest odmieńcem.

2. Wonder Woman- Małe przejście długą drogą
Ktoś kradnie słynne lasso prawdy Wonder Woman. Kiedy na horyzoncie pojawia się Cheetah, która twierdzi, że ma coś, co tamta chce, sprawa wydaje się prosta. Tylko przeciwniczkę Amazonki trzeba najpierw złapać, a to nie jest proste. Ale co, jeśli to nie Cheetah zabrała lasso? Kto i dlaczego to uczynił? I co z tego wyniknie?

Wiem, że polski tytuł tej opowieści nie jest całkiem zgodny z oryginałem, ale czasem trudno jest przetłumaczyć idiom, tak by ładnie wyglądał jako tytuł w innym języku. Dlatego wybrałem taką wersję.

3. Metal Men - Serce z cyny
Metalowi ludzie, to ludzkie istoty w ciałach robotów. Odkrywają jednak, że zaczynają tracić więź ze swoim człowieczeństwem. Najwrażliwszy z nich próbuje zbliżyć się do elementu swego dawnego życia. Co to dla niego i jego kolegów oznacza? Metalowi ludzie muszę sobie zadać pytanie, czy możliwe jest utrzymanie człowieczeństwa bez prawdziwego kontaktu z ludźmi z ciała i krwi?

4. Apokolips - Karnawał w Armagetto
Żyjący na dole hierarchii Apokolips ludzie postanawiają zrobić sobie własny karnawał, którego głównym elementem będzie obecność kwiatów, które stają się symbolem nadziei i wolności. Ale Darkseid nie zamierza się temu spokojnie przyglądać, i wydaje rozkaz złemu komandorowi Tuskowi, by ten nie dopuścił do takich wydarzeń, mogąc przy tym podjąć, jakie tylko chce kroki. Ale za sceną działa ktoś jeszcze... Kto wygra w potyczce symbolu wolności z tyranią Darkseida?
PS: Wszelkie podobieństwa nazwisk w tym opowiadaniu do osób rzeczywistych całkowicie przypadkowe.

5. Superman i Legion of Super Heroes - Opowieść na dobranoc
Przyszłość za tysiąc lat. Ludzkość skolonizowała dużą część kosmosu. Opowieść o życiu Supermana jest już tylko legendą, wręcz bajką na dobranoc. Ale różne opowieści opowiadane dzieciom na wielu światach, pośród mitów i prawdy mogą jednak tworzyć pewną mniejszą lub większą całość...

W sumie 50 smakowitych stron, z pięcioma ciekawymi historiami! Miłego czytania!

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz