sobota, 2 lutego 2013

Elseworlds - Super siedem

10 lat wcześniej kosmiczna horda podbiła Ziemię. Ludzie mieli nadzieję, że jeśli spełnią żądania najeźdźców i odwrócą się od swoich bohaterów, sprawy może pójdą lepiej. Sprawy poszły bardzo źle! Teraz zniewolona ludzkość z trudem walczy o przetrwanie każdego dnia. Jimmy Olsen jest członkiem ruchu oporu, który pewnego dnia odkrywa, że największy bohater Ziemi nigdy jej tak naprawdę nie porzucił. Ale zgorzkniały Superman nie jest już tym kim był. Nawet jeśli uda się go przekonać, by po raz kolejny walczył o swoją adoptowaną planetę, nawet on teraz nie ma szans sam przeciw hordzie. Istnieją jednak pogłoski, że gdzieś tam są inni. Plotka o wojowniku-cieniu, który nigdy się nie poddał, ani nigdy nie zostawia żadnych śladów uderzając na wrogów jak nietoperz z piekła rodem... Istnieje też inna, że w ruinach Coast City mieszka tajemniczy opiekun... Muszą być i inni. Gdzieś tam... Jak ich odnaleźć? Jak przekonać, by znowu stanęli w obronie ludzkości?
Oto opowieść o mrocznym świecie, w którym żaden z bohaterów nie jest tym kim był, ale każdy mniej lub bardziej posiada cząstkę dawnego siebie. Na uwagę zasługuje tutaj rozbudowana psychologia postaci i pokazanie różnych żyć i sposobów w jaki bohaterowie żyją w świecie po inwazji i jak się przez to zmienili. Ciekawostką jest los Green Lanterna, który podobnie jak w regularnej serii po katastrofie Coast City żyje przeszłością, lecz tutaj zupełnie inaczej. Nawet najbardziej irytująca postać w tym komiksie potrafi na końcu zaskoczyć.
Ludzie ze stali: To druga i ostatnia część tej historii. Skoro tak bardzo prosiliście, to macie ją w czasie krótszym niż pół roku:)
Ta historia to ostateczna walka o wolność dla całego świata. Ktoś zdradzi... Ktoś odda swe życie za innych... I wydaje się, że wszystko i tak będzie zmierzać w stronę przegranej... Czy jednak tak się stanie?


Super siedem - 01 Najdłuższa noc
Mediafire
Super  siedem - 02 Ludzie ze stali
4 shared
Mediafire

4 komentarze:

  1. Bardzo dobrze się to czytało. Mam nadzieję ,że kiedyś przetłumaczysz drugą część.

    OdpowiedzUsuń
  2. Najprawdopodobniej kontynuacja będzie, ale dopiero w drugiej połowie 2013 roku.

    OdpowiedzUsuń
  3. Przeczytanie.Dzięki B.Wilku ;)

    OdpowiedzUsuń