poniedziałek, 15 października 2012

Elseworlds - JLA - Stworzeni równi

Kosmiczna plaga przechodzi przez Ziemię i wszyscy mężczyźni... umierają! No, prawie wszyscy. Ostatni syn Kryptonu zostaje uznanym za ostatniego mężczyznę na Ziemi, a kobiety oczekują, że to on przedłuży ludzki gatunek. Sam Superman nie jest jednak z tego zbytnio zadowolony. Pozostaje też pytanie czy Kryptończyk w ogóle może mieć dziecko z Ziemianką, a jeśli tak, czy nie będzie to bez negatywnych konsekwencji? Tymczasem na świecie okazuje się, że mimo zniknięcia mężczyzn wiele problemów społecznych wcale nie zniknęło. Wonder Woman doprowadza jednak do zjednoczenia ludzkości i utworzenia Rządu Światowego, a Liga Sprawiedliwości wraz z Amazonkami zaprowadzają pokój na świecie. Mimo trudów Superman zaczyna się odnajdywać w świecie kobiet, lecz z chwilą, gdy już wydaje się, że może być szczęśliwy, pojawia się drugi mężczyzna, który przetrwał plagę, z wiadomością, że obecność Supermana... stanowi zagrożenie dla wszystkich kobiet na Ziemi!
Ten komiks to porywająca wizja ukazująca świat bez mężczyzn, i Supermana, który staje w sytuacji bez pozazdroszczenia i po raz kolejny w komiksach staje się postacią tragiczną...

Dzieci wiosny.
Nazwano ich dziećmi wiosny. Byli pierwszym pokoleniem chłopców od czasu plagi, która zniszczyła rodzaj męski. Ale dziedzictwo ich kryptońskiego ojca stało się dla nich zbyt wielkim brzemieniem... Teraz ostatnim mężczyzną na Ziemi jest Lex Luthor, a ktoś taki raczej nie da dobrego męskiego wzorca dorastającym chłopcom. Więcej: przepełniony nienawiścią do kobiet Luthor postanawia wykorzystać synów Supermana by podbić Ziemię i stworzyć najbardziej rygorystyczny patriarchat, jaki może sobie wyobrazić! Wonder Woman robi co może, ale wojna płci wydaje się być nieunikniona... Czy dokonania równouprawnienia płci zostaną zniweczone? Czy dziedzictwo Supermana stanie się przekleństwem Ziemi?
Druga historia jest znacznie mroczniejsza od pierwszej, ale też zawiera wiele ciekawych elementów psychologicznych, zwłaszcza związanych z tragedią pierworodnego syna Supermana - Adama Kenta.

JLA - Stworzeni równi - 01 Plaga
Mediafire

JLA - Stworzeni Równi - 02 Dzieci wiosny
4 shared 
Mediafire 

3 komentarze:

 1. Witam
  Mam pytanie/sugestię: Planujesz może tłumaczenie nowszych tytułów z supermanem?. Z restartu DC jest tłumaczony Action Comics, ale ciekawe historie są też w Supermanie, szczególnie polecam przyjrzenie się historii opublikowanej w numerach 09-10

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Witaj. ja też mam taką małą propozycje: z Elseworlds:

   1- The Kents

   2- JLA: Act of God( 3 części, o tym jak supcio i reszta traci moc)

   3- Superman/Tarzan Sons of jungle(3 części)

   Usuń
 2. Odpowiadając na pytanie i propozycje:
  Co do Supermana tłumaczę tylko trzecią wersję (1987-2002- w moim przypadku do 1999). Jeśli chodzi o nowsze wydania zgłoś się z propozycjami do Ookami- Reunion. Oni się tym zajmują.
  Co do Elseworldsów nie mam w planach wymienionych przez Ciebie tytułów, ale będzie w tym roku Elseworlds "Księga Dżungli Supermana", jak Superman został wychowany przez wilki w XIX wiecznej hinduskiej dżungli z wieloma odnośnikami do książki "Księga Dżungli" R.Kiplinga. To prawie jak Tarzan:)

  OdpowiedzUsuń