poniedziałek, 13 lutego 2012

Superman - Jeden człowiek

Zapomnijcie wszystko co wiecie o planecie na której dorastał Kal-El stając się Supermanem!
Rzeczywistość podstawowa: Liga Sprawiedliwości zauważa nagłe zniknięcie Supermana. Podejrzewając- całkiem zresztą słusznie- że z Supermanem stało się coś bardzo złego, Martian Manhunter organizuje grupę ratunkową, która w poszukiwaniu ostatniego Kryptończyka wyrusza w kosmos.
Tymczasem Superman żyje zupełnie odmiennymi życiami...
Rzeczywistość 1: Kapsuła z Ostatnim Synem Kryptonu ląduje na planecie Oa, gdzie Kal -El zostaje wychowany przez Strażników na ich idealnego Green Lanterna. Wkrótce Strażnicy powierzają mu zadanie powstrzymania Sinestro. Towarzyszy mu Hal Jordan. Ale Sinestro jest przygotowany na przybycie Syna Strażników... Co powstanie jeśli połączy się moce Supermana, pierścień Zielonych Latarni i logikę Strażników...?
Rzeczywistość 2: Kapsuła z Ostatnim Synem Kryptonu ląduje na planecie Rann. Dorastając przyjmuje imię Skyforce, i uznaje, że jego powinnością jest chronić swoją przybraną planetę przed obcymi. Żaden obcy nie dostanie się żywy na Rann, a jeśli się dostanie, to nie pobędzie długo na wolności! Dla dobra obywateli Skyforce, by ich chronić zabrania im korzystać z samolotów, gdyż możliwy jest w każdej chwili atak obcych... Superman jako ksenofobiczny wojownik...?
Rzeczywistość 3: Wielki Brat patrzy. Ostatni Syn Kryptonu ląduje na planecie Thanagar. Wychowany na idealnego policjanta Kal-El przybiera imię Szukacz i rozpoczyna niekończącą się walkę w imię prawa, porządku i przeciwko tajemnicom. Posiadanie sekretów przed władzą jest przestępstwem... Jakakolwiek forma sprzeciwu wobec policji jest przestępstwem... Posiadanie ołowiu blokującego wzrok Szukacza jest szczególnym przestępstwem karanym śmiercią... Tylko jeden Thanagaryjczyk postanawia zrobić wszystko, by uświadomić Szukaczowi, że ten jest po złej stronie. Co znaczy, że sam jest przestępcą i policja nie może długo tolerować jego istnienia... Moce Supermana w służbie bezwzględnego totalitaryzmu...?
Czwarta część rozwiąże wszystkie tajemnice, więc jej nie zapowiadam. Czy Superman przeżyje, i odzyska swoją prawdziwą tożsamość...?

Małe wyjaśnienie: Saga ta ma tytuł podwójny: na okładce "One-man", wewnątrz "Secret origins". Wybrałem to pierwsze, by uniknąć podobieństwa do translacji innego komiksu Ookami-Reunion.
Mediafire:

4 komentarze:

 1. Szacun! Dzięki!

  OdpowiedzUsuń
 2. nie jestem fanem Supermana,ale naprawde z wielka przyjemnoscia czytam Twoje translacje,dziekuje

  OdpowiedzUsuń
 3. starannie dobierasz historie, zawsze zaglądam tutaj z nadzieją na coś nowego i zawsze mile zaskakuje mnie to co znajdę, pozdrawiam i dziękuję

  OdpowiedzUsuń
 4. Problem z pobraniem części 2 i 3.

  OdpowiedzUsuń